W świecie dzieci
Home
 

Jaki prezent zadowoli przedszkolaka

Wybierając prezent dla przedszkolaka z łatwością zdarza się zagubić pośród wielości kolorowych przedmiotów znajdujących się na rynku. W teraźniejszych czasach, kiedy maluchy mają nadzwyczaj wiele zabawek, tylko niewielka ich część przyciągnie uwagę na tyle, że będą cieszyć dłużej niż przez parę chwil.

Kupując podarunek dla kilkulatka z łatwością zdarza się pogubić wśród natłoku barwnych zabawek znajdujących się na rynku. W obecnych czasach, kiedy dzieci posiadają bardzo wiele zabawek, zaledwie skromna ich część zatrzymuje uwagę na tyle, że będą cieszyć dłużej niż przez chwilkę.
Zabawki, zabawa
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Tradycyjne rowerki dziecięce owszem są zazwyczaj dobrym prezentem przez to, że rozwijają mięśnie i równowagę. Jednak w sklepach znalazła się dla nich konkurencja – automatyczne pojazdy dla dzieci. Można wśród nich wybrać pomiędzy takimi w kształcie motocykla, czy lubianego auta. Nieskomplikowany mechanizm działania, pozwoli na uzyskanie sporej prędkości, która mieści się nadal w granicy bezpieczeństwa dla dziecka. Poza tym, jest to ucieleśnienie marzenia o byciu kierowcą, które pojawiają się już w początkowych okresach życia. Niemniej jednak, pojazdy dla dzieci dalej wytwarzane są też w znanej od dawna wersji, której przemieszczanie opiera się o odpychanie nogami.

Każde maleństwo rozwija się poprzez naśladowanie rodziców. O ile pragnienie bycia kierowcą zazwyczaj odnosi się małych mężczyzn, to dziewczynki modelując zachowania mamy, na ogół odnajdują siebie w roli gospodyni domowej. Wielką frajdę przy tym, sprawia im zabawa w dom. Dla dziewczynek bardzo dobrym prezentem będą więc mebelki dla dzieci, a także zabawki typu mała pralka.

Zabawki
Autor: La Millou
Źródło: La Millou

Niezależnie od płci, malucha będą cieszyć klocki. Ponieważ są wytwarzane w różnych wariantach, bez problemu znajdziemy te, które będą sprawiać największą radość dziecku, któremu staramy się zrobić podarunek. W najbardziej utożsamianej z klockami marce LEGO, ciekawą propozycją dedykowaną dla dziewczynek są klocki lego friends – które mimo ,jak się zdaje innej kategorii – są konkurencją dla lalek barbie. Wytwarzane w pięknych kolorach, dostępne są w zestawie z domem, autem, a nawet gabinetem weterynaryjnym.

Czy rowerki dziecięce są zatem najbardziej trafnym podarunkiem? Zapewne niezłym, ale takim który sprawdza się przez określony czas. Kupując prezent, na pewno trzeba wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka i rozważyć, czy większą przyjemność sprawią mu mebelki dla dzieci, czy przykładowo klocki mega bloks albo technic. Jeżeli nie możemy podjąć decyzji, warto poradzić się sprzedawcy w sklepie branżowym, który na pewno ma rzeczową wiedzę o dziecięcych zainteresowaniach, oraz troszkę zdać się na swoją intuicję.

Źródło: Krainazabawy.pl
Off 

19 lutego 2013 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top