W świecie dzieci
Home
 

Jakie korzyści gwarantują gry? Czy są zagrożeniem, czy można się od nich uzależnić? Co wiemy na ten temat?

Konsole, tablety oraz laptopy, także zwyczajne telefony komórkowe, to urządzenia, które dzisiaj służą jednocześnie do pracy i zabawy. Na pewno uwielbiamy grać w gry komputerowe, które są prawdopodobnie najwspanialszą rozrywką. W każdym choćby najmniej zaawansowanym telefonie znaleźć można niezbyt skomplikowane gry, w jakie jednakże uwielbiamy grać. Dlaczego?

Niektórzy twierdzą, iż gry są tak popularne, ponieważ czujemy niechęć do rzeczywistości. Gracz w ulubionej produkcji jest w stanie przenieść się bardzo szybko do świata, gdzie łatwo odniesie sukcesy. Po prostu ma do wykonania określone zadania, po których następuje nagroda. Gry komputerowe mogą być tak więc czymś na kształt substytutu zadowolenia osobistego, to także szansa na nawiązanie bezpiecznych wirtualnych kontaktów, metoda na nudę. To jest jedna ze stron medalu, bo nie każdy traktuje gry komputerowe, jako “substytut” szczęścia osobistego.

http://www.wcograc.pl/
Autor: Corey Marshall
Źródło: http://www.flickr.com

Gry przede wszystkim to cudowna rozrywka i wzbogacenie życia. Szczególnie aktualnie, jak dość mocno rozwinęły się gry online, które pozwalają grać osobom z całego świata. W sumie więc wystarczy mieć podłączenie do sieci, by zagrać w każdą dostępną grę. Znakomita większość tych gier jest darmowa, dopiero gdy bardziej się zaangażujemy, to jest możliwość kupienia innych koniecznych elementów. Szczególnie popularna dzisiaj jest gra wawawars (http://www.wcograc.pl/wawawars). Takie gry to jedna z możliwości, dość sporo możemy też powiedzieć o innych typach.

Różne gry, jak strategiczne oraz strzelanki wymagają zastosowania znaczącej koncentracji połączonej z ruchową koordynacją. Graczy więc nie może dziwić zjawisko szybko uciekającego czasu, bo granie to czynność nastawiona na teraźniejszość. Naukowcy twierdzą, iż gry komputerowe identycznie, jak aktywność fizyczna, pobudzają hormony szczęścia – endorfiny. Są one w stanie regulować nawet wrażenie bólu. Gry komputerowe stanowią również formę odreagowania stresu i agresji. Nie dziwi więc fakt, iż wiele osób lubi grać w gry komputerowe o różnorodnych porach dnia, a również nocy. Jeżeli nie jest to przesada, a umożliwia jednocześnie zniwelować uczucie niepokoju, to nie ma w tym nic złego. Jesteśmy w stanie stwierdzić, że gry w tej sytuacji działają jakby terapeutycznie.
Off 

23 grudnia 2015 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top