W świecie dzieci
Home
 

Jakie szafki będą konieczne do przedszkola?

Kiedy nasze dziecko ma iść do przedszkola myślimy nad wieloma sprawami. Zastanawiamy się nad tym, czy dziecko nie będzie płakać, jak my sami damy sobie z tym radę. Mamy wiele obaw, ale staramy się jakoś trzymać, żeby nie „odszczekać” raz podjętej decyzji. Bywa, że praca wymusza na nas oddanie dziecka do przedszkola, ale gdy możemy być z dzieckiem w domu, to mamy pewien problem, jednak najważniejsze jest, żeby dziecko mogło przebywać w gronie rówieśników, a nie stale było w domu z rodzicem. Kiedy prowadzamy dziecko do przedszkola i mamy czas to zdejmujemy mu kurteczkę w szatni, a potem żegnamy się i wracamy popołudniową porą.

przedszkole
Autor: Nicholas Wang
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego każde przedszkole musi mieć właściwie zaaranżowane szatnie. Z tego powodu meble do szatni zwłaszcza tej w przedszkolu powinny zostać odpowiednio zaprojektowane. W każdej dziecięcej szafce musi znaleźć miejsce na kurteczkę, ale też na ciuchy dodatkowe i na pościel. Dlatego zazwyczaj meble do szatni, to szafki mające zamykaną jedną część puls część otwartą i szufladę. Są półki zamykane na drzwiczki, gdzie można schować na przykład pampersy, szuflada, gdzie znajdują się kapcie na przebranie i niezamykana część z haczykiem na kurtkę.

Oczywiście jest sporo modeli mebli do szatni, ale w przedszkolach ten okazuje się najlepszy. Jeśli zaś chodzi o meble przedszkolne tu wiele zależy od pań przedszkolanek. To one najczęściej znając potrzeby dziecka wiedzą, które meble okażą się konieczne, bo poza potrzebami dziecka muszą uwzględnić to, co robić z dziećmi. Są producenci, którzy zajmują się tylko robieniem mebli do przedszkoli i szkół. Tak, więc na pewne damy radę wyszukać odpowiednie meble do przedszkola.

Mebelki dla naszych najmłodszych

przedszkole
Autor: Nicholas Wang
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy organizujemy przestrzeń w pokoju dla dziecka powinniśmy pamiętać, że pokój ten nie powinien wyglądać niczym sklep z zabawkami. Warto gdyby jednak zabawki miały swoje miejsce. Warto tam wstawić szafki, albo pudła na zabawki, by dziecko wiedziało, gdzie ma odkładać swoje zabawki. Dlatego producent mebli dziecięcych powinien wziąć pod uwagę potrzeby małego dziecka. Oczywiście jasne jest, że rodzice najbardziej wpływają na to jak pokój dziecka będzie wyglądał, ale meble muszą być dopasowane do możliwości dziecka. Wiadomo, że są przedmioty, które wolelibyśmy żeby malec sam nie używał. Jednak na tego typu zabawki musimy znaleźć miejsce w innym pomieszczeniu niż pokój dziecka.

Off 

5 grudnia 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjnyOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top