W świecie dzieci
Home
 

Jak duże możliwości stoją przed dydaktykami podczas niżu demograficznego?

Nauczyciele w tym momencie nie są już raczej tak zwanymi świętymi krowami. W końcu w dzisiejszych czasach mamy niemały niż demograficzny. Skoro zmniejszyła się ilość uczniów, nie powinno przesadnie zdziwić, że bezrobocie to coraz poważniejsze zjawisko wśród nauczycieli. Naturalnie sytuacja nauczycieli nie jest tak mocno katastrofalna. W zasadzie tacy dobrzy nauczyciele ciągle robią to co potrafią najlepiej. Tak w ogóle byłoby dobrze, gdyby we wszystkich przypadkach szli na zwolnienie bądź wcześniejszą emeryturę ci belfrzy, którzy najzupełniej nie nadają się do tego niezmiernie trudnego zawodu.

nauczyciel w czasie lekcji
Autor: Hannah Shelton
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, to teraz niestety mało możliwe – szczególnie ta starsza część nauczycieli nierzadko jest niejako pod ochroną. No dobrze, lecz przecież solidny nauczyciel powinien ciągle uczać polskie albo zagraniczne dzieciaki! Dobra edukacja to skarb, akurat co do tego ciężko miewać wątpliwości! Na szczęście w szczególności w największych miastach nawet brak zatrudnienia w zwykłej szkole nie jest aż tak wielką przeszkodą w dostaniu zatrudnienia! Zobacz: kursy dla firm.

W końcu praca dla nauczycieli w Warszawie jest różna. Weźmy choćby w rachubę pracę w szkole językowej. W wielu przypadkach kilka godzin w ciągu tygodnia to spora kasa. No właśnie, często nauczyciele w państwowych szkołach pracują tak naprawdę mało… W takim razie fakty są takie, że zwolnieni nauczyciele muszą przystosować się do nowej sytuacji. Jednakże spokojna głowa – w wielu przypadkach jest tak, iż nowa sytuacja jest korzystniejsza, niźli stara! Dla zainteresowanych: www.pischool.pl/podstrona/25/.

Akustyka w szkole
Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong

Godne znacznego zainteresowania jest także dawanie korepetycji. Fakty są takie, że bardzo często sytuacja jest taka, iż nauczyciel, który zasłynął z efektywności jest w stanie zarobić znaczną liczbę kasy. To dobrze pokazuje, że nauczyciele i tak mają dużo alternatyw. Wcale nie jest powiedziane, iż miejsce belfra jest wyłącznie w szkole. Chociaż naturalnie korepetycje matematyka Warszawa albo praca w szkole językowej i tak są zarezerwowane tylko dla najlepszych. Pewnie nieodpowiedni nauczyciel po pewnym czasie straci miejsce pracy. Cóż, w taki sposób działa wolny rynek. Podsumowując kwestię pracy w szkolnictwie – w dalszym ciągu zwłaszcza ci solidni nauczyciele mogą zarobić niemałe pieniądze, a do tego rozwijać naszą młodzież – http://eduexplorer.pl/warszawa/matematyka.

Off 

3 lutego 2014 This post was written by Categories: Kącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top