W świecie dzieci
Home
 

Jakie zabawki są najlepsze dla naszego dziecka?

Regały w sklepach uginają się od ilości zabawek dla dzieci w każdym wieku. Najczęściej gubimy się wśród nich nie umiejąc sobie odpowiedzieć, jaka zabawka będzie najodpowiedniejsza dla naszego dziecka.

Zabawki, zabawa
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Dziś rodzice mają coraz wyższe oczekiwania w stosunku do producentów zabawek. Na rynku zabawek asortyment jest duży, a co z tego wynika wysoka jest również konkurencyjność wyrobów. Producenci zabawek ścigają się więc w produkowaniu coraz to nowych i coraz to lepszych produktów, które zadowolić mają wybredne gusta rodziców i ich pociech.

Gusta rodziców ewoluują w zależności od tego, w jakim obecnie wieku znajdują się ich dzieci. Coraz częściej widać, że ambicją rodziców najmłodszych maluchów są zabawki kreatywne, czyli takie, które nie tylko bawią ale i uczą, wpływając na poprawę rozwoju dziecka. Za ich przyczyną dzieci bawiąc się mogą zrozumieć mniej lub bardziej trudne zagadnienia lub zjawiska z różnych obszarów wiedzy. Już od dawna wiadomo, że najlepszą formą edukacji jest nauka poprzez zabawę. Dane w ten sposób pozyskane są lepiej przyswajalne a ponadtoznacznie dłużej zostają w pamięci uczących się tak dzieci.

Im bardziej dorosłe dzieci, tym bardziej oddziałują one na decyzje swoich rodziców w przedmiocie wyboru zabawek. Dotychczasowe wybory, które w całości zależały od woli rodziców stają się uzależnione od coraz bardziej precyzyjnych oczekiwań dzieci. Można zaobserwować, że czteroletnie już dziecko zaczyna być świadomym własnych pragnień konsumentem, którego to pragnienia warunkują takie same zjawiska, jak u dojrzałego człowieka. Dzieci padają więc ofiarą np. reklam telewizyjnych, które producenci zabawek załatwiają sobie na programach telewizyjnych przeznaczonych dla dzieci. Do zjawiska tego możemy również zaliczyć uleganie nowym trendom. Niektórzy się zdziwią, ale dzieci ulegają tzw. modzie w jeszcze większym stopniu niż dorośli. Żadne dziecko nie chce przecież odstawać od grupy, ani czuć się gorsze w wyniku tego, że prawie wszystkie dzieci posiadają już daną rzecz, a ono jeszcze nie.

Funkcja rodziców polega więc właściwie na tym, żeby inteligentnie oddziaływać na wybory swoich dzieci oraz usiłować dobierać im zabawki stosowne do ich wieku i potrzeb.

Źródło: http://dbam-o-siebie.pl
Off 

4 lutego 2013 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top