W świecie dzieci
Home
 

Jakie mebelki do pokoju dziecka? Co jest niezwykle ważne? Jakiego typu cechy powinny mieć tego typu meble

Urządzanie mieszkania jest trudne pod wieloma względami. Przede wszystkim trzeba pomyśleć, jaki podoba nam się style, później zobaczyć czy nas będzie go stać, a jeszcze w późniejszym czasie przekonać się, czy nasze plany akceptuje nasza pociecha.

To akurat przypadek, gdy dobieramy meble dla dzieci, więc mamy na to największy wpływ, ale z pewnością nie ostatni. Nasze dziecko bowiem samo powinno zdecydować się na meble dla dzieci, które mu sie podobają. W przeciwnym razie będzie źle się czuło w takim pokoju.

Meble dziecięce
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Znanym jest, że nie są to meble młodzieżowe, nie trzeba więc kłócić się z nastolatkiem. Własną droga ego typu próby nie miałyby znaczniejszego sensu, bo w końcu każdy nastolatek traktuje swój pokój wyjątkowo. Powracając jednak do dzieci, to rodzice na pewno muszą pamiętać o złotej zasadzie. Może wspominać, że liczy się zdanie dziecka, ale to dorosły wie, jakiego typu zagrożenia czyhają i na co należy uważać. Tak jest w życiu, chronimy swoje dzieci nie dopuszczając, żeby coś im się przytrafiło.

Podobnie musi być w domu. Podsumowując, jeśli nasza pociecha chce jakąś rzecz, a my zaczniemy mieć wątpliwości, czy rzeczywiście to słuszny i bezpieczny wybór, to lepiej porządnie się zastanawiać. To lepsze niż ryzyko, że coś się stanie. Oczywiście, nie popadajmy w paranoję, nie zabronimy wszystkiego, stańmy się jednak racjonalistami i w miarę zachowawczy. Bardzo ważne jest, aby pokój dziecka był taki, jak chce nasze dziecko, ale równocześnie bezpieczny i funkcjonalny.
Pokój dziecka
Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

To jest najistotniejsze. Kiedy możemy o tym pamiętać, możemy być pewni, że urządzimy pokój najdogodniej. W sklepach z meblami jest mnóstwo ciekawych mebli, które mogą nadawać się do pokojów dziecięcych – samodzielny projekt. Nie są to zwyczajne meble, lecz stworzone tak, by dziecko nie zrobiło sobie krzywdy. Takie mebel są specjalnie dopasowane, ale przed ich zakupem trzeba trochę dowiedzieć się o materiałach, z których są stworzone, o zastosowanych rozwiązaniach. To bardzo ważne, bo nawet najbardziej zachwycający mebel może mieć ukrytą wadę, która da rade wpłynąć na bezpieczeństwo naszej pociechy.

Off 

1 września 2015 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top