W świecie dzieci
Home
 

Zabawki konstrukcyjne – by nasze dziecko rozwijało się szybciej

Kiedy najszybciej rozwija się człowiek? Oczywiście w dzieciństwie! A więc to oznacza, że najważniejszym zadaniem rodzica powinno być zapewnienie swojej dumie warunków do rozwoju. Intelektualnego, lecz również ruchowego. Trudne do zrealizowania to zadanie, bądź co bądź wyłącznie spłodzenie dziecka jest łatwe, akurat cała reszta jest sporo cięższa. Wielu rodzicom na nieszczęście wychowanie własnej pociechy wychodzi bardzo średnio, trudno w takim razie nie chcieć złożyć gratulacje tym rodzicom, którym ta sztuka bardzo dobrze się udaje.

zabawki
Autor: David J
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż w sumie nawet wspaniały rodzic tak czy siak w żadnym przypadku nie może rzec, iż robi wszystko w perfekcyjny sposób. Zbytnie zadufanie w sobie to spora wada, ta wada, z którą z pewnością trzeba postarać się skutecznie walczyć. Kiedy taki rodzic będzie sądził, że idealnie podchodzi do kwestii wychowania własnego dziecka, tak jakby z automatu wyrządza dla niego znaczącą krzywdę. Naprawdę warto w takim razie na serio pomyśleć w jaki sposób lepiej przygotować własną pociechę do zwykłego życia…(czytaj tutaj więcej)

eduleon.pl
A może bardzo dobrym pomysłem jest to by umiejętniej podejść do tematu zabawek? Zabawki są świetne, zasadniczo zabawa jest istotna niezależnie od wieku. Jednak są takie zabawki, które bardziej mogą rozwinąć nasze dziecko! Przykładowo zabawki konstrukcyjne sprawiają, że IQ młodego człowieczka będzie wyższe. Często znaczenie wysokiego IQ jest deprecjonowane, lecz ciężko nie dostrzec, iż zasadniczo o inteligencję swojego dziecka dbać absolutnie warto. Pamiętajmy jedno: jeżeli tylko umiemy do inteligencji swojego potomka podejść w umiejętny sposób, nie ma żadnego powodu do bania się. Choć wiadoma sytuacja, że w młodym wieku nie ma sensu za bardzo przejmować się badaniami IQ, ponieważ na to nadejdzie jeszcze pora. To akurat pewne, rodzice powinni to wiedzieć.

Gdy będziemy oglądać się za zabawkami konstrukcyjnymi, zwłaszcza interesujmy się takimi zabawkami, które są wyprodukowane z całkowicie naturalnych części. Takie zabawki są zdrowsze, co z całą pewnością nie jest bez znaczenia. Poszerzanie u własnego dziecka bardziej znaczącej świadomości ekologicznej to doskonały temat na długi tekst. Chcemy, aby nasze dziecko było również wyczulone na naturę.

Off 

14 maja 2014 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top