W świecie dzieci
Home
 

Jakim sposobem zaaranżować bezpieczny pokoik dla dziecka?

Urodzenie małego dziecka wymusza na jego rodzicach całkowitą praktycznie zmianę dotychczasowego wnętrza domu. Dopóki dzidziuśjest niewielki i większość czasu spędza w wózeczku wydawałoby się , że zarówno stylistyka jak i bezpieczeństwo nie nastręczają większego kłopotu. Nic bardziej złudnego. Okazuje się, że zorganizowanie przytulnego miejsca dla naszego malucha potrafi spędzać rodzicom sen z powiek od samego początku.

Jeszcze zanim dziecko przyjdzie na świat, trwają gorączkowe przygotowania do tego jak urządzić jego zakątek tak aby wyglądał przytulnie a do tego był maksymalnie praktyczny. To już nie tylko sprawa wyboru odcienia farby, którą pomaluje siępokój, ale nawet zadecydowania czy na ścianach będą wzorki, a jeśli tak to w jakim temacie?

pokój dziecięcy
Autor: PARA
Źródło: PARA

Każde dziecko chciałoby posiadać swój pokój, a każdy rodzić chce dla swojego malucha zrobić go najpiękniejszym. Na początek istotny jest sam zamysł, a potem jego konsekwentna realizacja. Należy pamiętać, że wraz z rozwojem dziecka zmieniają się i jego potrzeby. Dlatego też wygodnym dla opiekunów byłaby propozycja na tyle wielofunkcyjny aby wraz z upływem czasu można byłowybrana kompozycję na nowo przerabiać. Gorzej jeśli nasza wizja kłoci się z pragnieniem naszego dziecka. Zwykle to rodzice podejmują ostateczną decyzję, ale jeśli nasze dziecko ma się tam czuć swobodnie, również powinno mieć coś do powiedzenia. Być może wspólna aktywność nad wyglądem wnętrza: udekorowanie ścian pomoże mu się przekonać do naszej wizji, nawet jeśli początkowo odnosiło się do niej niechętnie. Przede wszystkim nie zapominajmy o tym aby dziecięcy pokój był stosowany do jego rozwoju.

Pokoik dla małego dziecka powinien być ciepły nasłoneczniony i przestronny. Kolor ścian musi być stonowana, najlepiej pociągnięta farbą antyuczuleniową. Jeśli pokoik naszej pociechy będzie umieszczony na górze, miejmy na uwadze aby potencjalne przestrzenie takie jak ustawiona pochylona ściana praktycznie osłonić umieszczając tam np. koszyki lub pudła, a łóżko postawić tak aby maluchowi niezagrażało nabicie sobie guza. Ostatnio ciekawym sposobem meblowania pokoików dla dzieci jest wybór określonego tematu. W magazynach i w sieci można odnaleźć nieograniczoną ilość wizualizacji prezentujących pokoje zaaranżowane np. jako pokój księżniczki, piłkarza, marynarza. Takie pokoje przeważnie są bardzo kolorowe. W takich sytuacjach meble dla przedszkolaka nie stanowią żadnego kłopotu. Dziś można kupić prawie każda rzecz, wystarczy mieć odpowiednią kwotę.

Szafki dla dzieci - Dioralino.pl
Źródło: http://dioralino.pl/

Przy posiadaniu więcej niż jednego dziecka, bardzo łatwo wydzielić powierzchnię pomieszczenia, tak aby każde posiadało swój kącik. Taki skutek można otrzymać stawiając choćby w odpowiedni sposób regał lub szafę. Na środku pokoju można wykonać część wspólną, dostawiając przykładowo stoliki i krzesła dla dzieci, tak aby nie przeszkadzając, posiadały również fragment do wspólnej zabawy. Należy pamiętać, że pomysłowe urządzenie wnętrza nie zawsze potrzebuje dużych środków. Jeżeli posiadamy odrobinę fantazji i talentu, wystarczy użyć własnych kwalifikacji aby nasze dziecko miało pokój jak z bajki.

Off 

3 kwietnia 2013 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekOdrobina zabawyWskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top