W świecie dzieci
Home
 

Jedna z mądrzejszych ras psów

Mastif tybetański jest niesłychanie ładną oraz niezwykle autentyczną rasą psów, jego szczeniaki oceniane są jako bardzo urocze oraz kolokwialnie pisząc przyjemne rozkoszne psiaki.

zoologiczny.sklep.pl
Autor: Pets Adviser
Źródło: http://www.flickr.com
Sama rasa jest kategoryzowana do grupy tak zwanych molosów w modelu górskim, wyhodowana została ona w Tybecie do zapędzania zwierząt oraz stróżowania, oprócz tego w dniu dzisiejszym, hoduje się taką rasę w charakterze psa na wystawy oraz psa stróżującego.

Szczeniaki tibetana mastiffa są psami o niezwykle dziarskim charakterze, przejawiające tendencję do dominacji. Jednakowoż, są to niezwykle przyjazne i chętne do zabawy zwierzaki. Nawet po dłuższym okresie karmienia, nasz mastif tybetański może wykazywać ochotę na zabawę (wejdź na stronę).

Jeśli godnie podejdzie się do hodowli oraz (moja strona) wychowywania tego psa, może on być zdecydowanie pokojowym czworonogiem, dostosowującym się do komend, dzielnym oraz czuwającym towarzyszem życia.

Bez wątpienia rasa tibetan mastiff|tego psa to jedna z najmądrzejszych a także w największym stopniu bystrych ras piesków, okazjonalnie przejawiającej zachowania awanturnicze, aczkolwiek jest to jednocześnie rasa nieufna oraz – do sprawdzenia na tej stronie – wyspecjalizowana w reagowaniu na potencjalne niebezpieczeństwo.

tibetan mastiff
Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com

Należałoby więc kupić sobie takiego psa, istotnie może on okazać się idealnym i lojalnym przyjacielem.

Panuje dość dużo odmiennych teorii na temat pochodzenia mastifa tybetańskiego. Przyczyn tego stanu należy szukać w tym, iż Tybet przez długie okresy pozostawał w dość znacznej izolacji od innych skupisk ludzkich, tak więc prawda nie do końca jest poznana. Możemy jednocześnie ukazać najbardziej zgodne fakty.

Rodzima nazwa („do khyi”), oznacza psa „trzymanego na uwięzi”. Taki zwrot dosyć celnie oddaje użytkowość tego psa. W nocy bowiem pilnował on zwierząt hodowlanych, natomiast podczas dnia musiał być przywiązywany, ponieważ odznaczał się znaczną agresywnością. Arystoteles na przykład wspominał „psy indyjskie” (odpowiadające dogowi tybetańskiemu), jakie z Tybetu trafiły do Indii. Stamtąd szybko rozprzestrzenił się na tereny Persów.

Off 

5 sierpnia 2017 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top