W świecie dzieci
Home
 

Jedną z najważniejszych decyzji dla naszego dziecka jest dobór szkoły. Jaką więc wybrać szkołę – prywatną a może państwową?

Jest takie powiedzenie, iż najmniejsze dzieci to jeszcze dosyć mały problem, a duże to już troszkę większy. Oczywiście to tylko takie przysłowie, nie powinniśmy brać go do siebie, ponieważ przecież dzieci nie powinniśmy rozpatrywać w dziedzinie “kłopotliwości”. Pomimo to, jak w każdej takiej mądrości ludowej schowane jest ziarno prawdy. Otóż, na różnym etapie życia zjawia się wiele wątpliwości w rodzaju, jak sprawić, żeby nasze dziecko mało jak najkorzystniej, rozwijało się dobrze i odczuwało radość życia.

Szkoła
Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu wątpliwości szczególnie dotyczą szkoły, a konkretnie wyboru pomiędzy szkołą prywatną i publiczną. Owszem, wybór szkoły nie jest tak naprawdę łatwy, a wakacje to dla rodziców, którzy pierwszy raz posyłają dziecko do szkoły, czas stresu i niepewności. Bo która szkoła oferuje najbardziej skuteczną edukację. Jeśli chodzi o szkoły prywatne oraz państwowe, to jeden oraz drugi typ szkoły gwarantuje coś innego. Nieprawdą jest jednak to, iż szkoły państwowe z założenia są gorsze, ponieważ wiele zależy od tego, do której szkoły się trafi, z jakiego typu nauczycielami będą lekcje i tym podobne. Tak samo, za dużo mitów narosło w kontekście prywatnych placówek.

Że jak prywatna szkoła – do tej strony– http://www.sp-edukacja.pl/ – podstawowa, to od razu dzieci z bogatych rodzin, ubrane w markowe ciuchy, z modnymi gadżetami, w jakich oceny są zakupywane przez rodziców. To oczywista nieprawda, a dodatkowo, coraz większa ilość rodziców zdecydowana jest na wydatek rzędu 400-500 złotych wierząc, iż zapewnią swojemu dziecku bardziej niezawodną edukację. I jest w tym rzeczywiście dużo prawdy. W prywatnych szkołach bowiem najbardziej istotna jest indywidualna praca z uczniem, mniejsze klasy, bardziej przyjacielski i mniej problemowy kontakt z nauczycielem Z innej strony mamy dość znaczną ofertę zajęć pozalekcyjnch, stąd wolny czas może być niezwykle efektywnie zagospodarowany. W tym samym sensie jest łatwiejszy dostęp do pomocy dydaktycznych, większe bezpieczeństwo, i co ważne, mniejsza szansa na spotkanie tak zwanego niepożądanego towarzystwa.

Co za tym idzie, mniejszy kontakt z różnymi używkami, jak alkohol czy narkotyki. Bardzo ważną sprawą jest też to, że nauczyciel ma stały kontakt z rodzicem, co sprawia, że jesteśmy w stanie informować o postępach w nauce, a w razie czego prędko reagować. Coraz więcej jest takich placówek, szczególnie w dużych ośrodkach miejskich, jak Wrocław, lecz nie tylko.
Off 

12 sierpnia 2017 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top