W świecie dzieci
Home
 

Kartki świąteczne na wszelakie okazje

W dzisiejszych czasach niezwykle cenny zwyczaj przesyłania do bliskich życzeń świątecznych odrobinę traci na popularności. Czy kartki świąteczne są skazane na muzealne gabloty? Nie powinno tak być. Zwyczaj ten warto chronić ,jak również go kultywować wśród bliskich, a w szczególności wśród młodego pokolenia. Można przy tym czasem skorzystać z dobrodziejstw cywilizacji i wysłać kartkę mailem. Należy także poznać genezę samego zwyczaju wysyłania życzeń.posyłanie kartek z okazji różnorodnych świąt, na przykład kartki na komunię ma bowiem niesamowicie długą tradycję.

W dwudziestym pierwszym wieku niezwykle ważny zwyczaj posyłania do bliskich kartek świątecznych trochę traci na popularności. Czy kartki świąteczne są skazane na muzealne gabloty? Nie musi tak być. Zwyczaj ten warto bronić ,a także go podtrzymywać wśród bliskich, a szczególnie wśród młodego pokolenia. Można przy tym czasami skorzystać z dobrodziejstw cywilizacji i wysłać kartkę mailem. Dobrze również znać genezę samego zwyczaju wysyłania kartek.posyłanie kartek z okazji różnorodnych świąt, na przykład kartki na komunię ma bowiem bardzo długą tradycję.

Święta w stylu vintage
Autor: STARS FOR EUROPE
Źródło: STARS FOR EUROPE

Ludzie od wielu lat wysyłali sobie życzenia na niewielkich kartkach papieru z barwnymi napisami. Według rożnych podań Pierwszą świąteczną kartkę wysłał najprawdopodobniej nastoletni chłopak, młody londyński malarz William Maw Egley. Miał on napisać zwyczajne bożonarodzeniowe życzenia a potem przesłać je na drobnym kartoniku z barwnym rysunkiem na jednej stronie do przyjaciela mieszkającego daleko od Williama. Zazwyczaj to nie jego uznaje się za prekursora zwyczaju posyłania kartek świątecznych. Za autentycznego wynalazcę świątecznych kartek uważa się w większości wypadków Thomasa Sturrock, który pierwszą tego typu kartkę stworzył około 1841 roku. Już dwa lata później wyprodukowano pierwsze drukowane kartki świąteczne,wówczas też po raz pierwszy zrobiono kartki wykonane w ilościach masowych, predestynowane do szerokiego handlu. Później tego typu kartki zjawiły się także w Stanach Zjednoczonych oraz dotarły do nawet najodleglejszych regionów całego świata. Niewątpliwie warto pamiętać o historii kartek świątecznych oraz kultywować stary cenny obyczaj, który daje bardzo dużo radości obdarowywanym przyjaciołom, jak i rodzinie.

Najlepszym pomysłem jest wysłanie popularnych oraz docenianych przez ogrom użytkowników sieci internetowych kartek świątecznych. W sieci można znaleźć wiele ciekawych ofert dobrej Kartki na Wielkanoc ,a także na wiele innych świąt. Najpewniej, aby każdy sam zbadał jakiego typu kartki świąteczne oferują do wyboru serwisy internetowe, wybrał taką, jaka najsilniej mu odpowiada. Genialnym konceptem na zabawy z dzieckiem może być ich wspólne przygotowanie.

Źródło: Blog Limango
Off 

22 kwietnia 2013 This post was written by Categories: Odrobina zabawyWskazówki dla mam Comments are off for this post


Top