W świecie dzieci
Home
 

Każda mama powinna zaufać swojej intuicji. Przecież matka natura ofiarowała nam ten dar, należy go tylko odnaleźć w sobie

Każda mama jest świadoma tego, że jej dziecko powinno być najszczęśliwsze na świecie. Nie ma wyjątku od tego. Co to znaczy? Na poziomie życia codziennego nikt nie ma wątpliwości, że dla matki dziecko jest najważniejsze. Ważniejsze od męża, brata, ojca czy matki.

Mama z dzieckiem na placu zabaw
Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com
Ta więź jest nie do przebicia. Po prostu, dziewięć miesięcy ciąży, część ciała i niezwykła, duchowa więź tworzą coś tak silnego i niezwykłego, co trudno opisać za pomocą słów. Szczęśliwe dzieciństwo to kochająca rodzina, której przedstawicielką jest właśnie matka, to ona przecież nosiła dziecko pod sercem.

Identycznie wygląda sytuacja w naturze, gdy jej przedstawicielką jest właśnie matka natura. Zresztą od przyrody, zachowań zwierząt możemy się naprawdę dużo nauczyć. Nie bez powodu zwraca się uwagę na to, żeby w czasie ciąży nie czytać przesadnie dużo poradników o tym, jak wychowywać dziecko, czym je karmić, a czym nie, i tak dalej. Niezbędna jest odpowiednia wiedza, ale z umiarem. Jakoś zwierzęta bez takiej dodatkowej wiedzy potrafią zadbać o swoje potomstwo. Jak to możliwe? To nic innego, jak intuicja, zaufaj więc swojej, bo wie o tym każda matka, jak najlepiej zaopiekować się własnym dzieckiem.

Każda matka wie, że najistotniejsza dla dziecka jest miłość, którą można potwierdzić na wiele sposobów. Najważniejsze to zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Nasze dziecko musi czuć, że nic mu nie grozi.

Autor: naturalkids.pl
To szczególnie ważne, ma też wpływ na przyszłość. Dziecko bowiem wychowywane w dziwnym, niespokojnym środowisku może mieć w przyszłości problemy. Bezpieczeństwo to jednakowoż wolna głowa, lecz także potrzeby fizjologiczne, to także odpowiednie ubranka dla niemowląt ze sklepu internetowego (pod linkiem) lub stacjonarnego, to właściwe dobieranie ubranek na odpowiednią porę roku. Trzeba pamiętać też o tym, że w lato dziecko nie może być za grubo ubrane, a w zimę należy pamiętać, żeby zawsze naszemu dziecku było ciepło. Nie musimy kupować markowych ubrań dla dziecka, liczy się przede wszystkim dobra jakość. Ponadto możemy otrzymać je jako podarunek świąteczny.

Dziecko musi mieć także optymalny rozwój, kontakt z rówieśnikami, z innymi członkami rodziny – dziadkami, czy rodzeństwem. Fajnie też, gdyby w domu były zwierzęta, dziecko bowiem wychowywane w takim klimacie jest lepiej przystosowane emocjonalnie.

Off 

7 października 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekWskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top