W świecie dzieci
Home
 

Większość z nas ceni swe zdrowie, stąd też regularnie odbywa wizyty u doktorów

Większość z nas ceni swoje zdrowie, stąd też systematycznie odbywa wizyty u specjalistów tego rodzaju jak ginekolog bądź okulista, by stale kontrolować stan zdrowia i zapobiegać pojawieniu się różnego rodzaju chorób. Rzecz jasna, podstawę stanowią ogólne badania, w tym badanie krwi.

Krwinki
Autor: Ed Uthman
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli w takim badaniu lekarz ogólny zauważy jakieś nieprawidłowości może skierować nas do konkretnego specjalisty. Specjalistą od problemów typowo związanych z krwią jest hematolog. Jeśli chodzi o taką specjalizację jak rankinglekarzy.pl/lekarze/hematolog/wroclaw/ hematolog Wrocław, Warszawa i każde inne duże miasto umożliwia wybranie wizyt zarówno za pieniądze, jak i z NFZ. Hematolog zajmuje się wszelkimi kwestiami związanymi z niedokrwistością, niedoborem immunologicznym czy nadkrzepliwością. Podstawą diagnozy przygotowywanej przez hematologa jest ocena przeprowadzonej morfologii krwi w tym analiza płytek krwi i zawartości erytrocytów i leukocytów. W wyniku tego może on wykryć anemię lub (zobacz warte przeczytania) nowotwory, stąd też tego rodzaju badania trzeba systematycznie przeprowadzać w celach kontrolnych. Nawet wówczas, gdy czujemy się po prostu osłabieni czy zmęczeni opłaca się przeprowadzić kontrolne badania krwi, aby w razie czego móc podjąć odpowiednie środki leczenia.

W przypadku hematologii, tak jak w wielu innych gałęziach medycyny czas odgrywa nadrzędną rolę – na korzyść lub na niekorzyść klienta w zależności od tego jak szybko się zareaguje. Odpowiednio wcześnie wykryte odchylenia umożliwiają sprawniejsze leczenie i dają większe szanse na powrót do zdrowia.

Nieprawidłowości dotyczące działania układu krwionośnego mogą wiązać się z trudnymi i niełatwymi do wyleczenia chorobami tego rodzaju jak nowotwory, dlatego ważne jest stosunkowo wczesne ich dostrzeżenie. Warto również pamiętać, że wiele sytuacji takich jak wypadek i potrzeba przeprowadzenia transfuzji krwi może przydarzyć się każdemu, dlatego między innymi znajomość swojej grupy krwi jest w takiej sytuacji niezwykle ważna, ponieważ może nawet uratować życie. W prywatnych przychodniach badanie tego rodzaju można wykonać od ręki za około 30-40 zł, bez skierowania i niezwłocznie. Jeżeli posiadamy skierowanie od lekarza rodzinnego bezpłatnie tego rodzaju badania zrealizujemy w przypadku operacji lub zajścia w ciążę.
Off 

14 sierpnia 2017 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top