W świecie dzieci
Home
 

Kiedy dorośli potrzebują pomocy psychologa

W społeczeństwie wciąż można się zetknąć z takim nieprzyjemnym skierowaniem do psychologów, nawet ci, którzy korzystają z ich pomocy, pragną wmawiać, że nic takiego nie ma miejsca, tak jakby warto było się tego wstydzić. Przeważnie przyjmujemy mylne założenie, że z wsparcia psychologa wykorzystują wyłącznie ludzie posiadający trudności w pracy, tacy którzy nie umieją sobie samodzielnie ze sobą poradzić oraz po których od razu widać, że coś z nimi nie tak.

Autor: www.just4kids.pl
Trudno nam wierzyć, że z pomocy tego specjalisty ma potrzebę wykorzystywać szanowana pani prezes, najlepsza uczennica w szkole, lub właściciel świetnie funkcjonującej przedsiębiorstwa. Jak więc trudno jest nam przyjąć, iż do specjalisty muszą przychodzić też maluchy?

Psycholog dziecięcy Poznań nie tylko tam gdzie jest przemoc
Część ludzi jest w stanie się zgodzić z tym, że nieletni muszą chodzić do psychologa, ale pewnie że od razu rozpoczynają, że bez wątpienia są to maluchy, które były maltretowane, wykorzystywane i które z winy rodziców mają trudności. Prawda jednak jest taka, że psycholog dziecięcy Poznań (więcej na stronie) nie zajmuje się tylko i wyłącznie tak skrajnymi przypadkami. Zazwyczaj po pomoc do niego udają się rodzice, których pociecha cierpi na którąś z fobii, boi się pająków, ciemności, albo tłumu ludzi. Jeżeli przekonywania nie pomagają, a wszelka nawet przypadkowa styczność z produktem fobii wywołuje napad płaczu i krzyku u dziecka, to rodzice udają się właśnie do takiego psychologa.

To nie znaczy, iż rodzice robią coś źle
Oczywiście takie zgłoszenie się po wsparcie trzeba popierać, to nie znaczy, iż opiekunowie przyznają się do swojej klęski, wręcz przeciwnie ukazuje, iż umieją oni się przyznać do tego, iż ich wiedza nie jest dostateczna na to, żeby pomóc dziecku w tak ciężkim przypadku. porozmawianie z ekspertem polega wtenczas zazwyczaj na rozmowie z opiekunami, kiedy dziecko w tym czasie kawałek dalej sobie koloruje, to co chce albo co zaproponuje mu pani psycholog, a potem odbywa się rozmowa z dzieckiem i przejrzenie jego rysunków.

Takie spotkania dają naprawdę wiele
Warto wspomnieć, że takowe spotkania dają rzeczywiście bardzo wiele, rodzice dowiadują się, iż nie są sami, że jest więcej takowych maluchów, słyszą także w jaki sposób muszą się zajmować swoim dzieckiem, tak aby pomniejszać jego fobię. W dodatku dziecko posiada wrażenie, iż ktoś z dorosłych rzeczywiście się nim martwi oraz dokłada wielkich sił, żeby mu dopomóc, iż ze swoim strachem nie jest zostawione samo sobie.

Off 

20 marca 2014 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top