W świecie dzieci
Home
 

W jakim celu iść do logopedy

Czy też odnosisz wrażenie, że wielu rodzimych polityków powinno odbyć przynajmniej parę wizyt u logopedy? Ich dykcja, zacinanie się, bełkot, niewyraźne wysławianie się, wcinki, mlaskanie to najlepszy dowód, że część klasy politycznej to nie jest zapewne najwyższa klasa, jeśli idzie o prezencję słowną. Co jeszcze denerwuje?

rankinglekarzy
Nieznajomość przynajmniej jednego języka obcego to słabość zdecydowanej większości naszych posłów. Często tego typu wątek powraca przy okazji, eurowyborów, kiedy egzaminowani politycy, przyszli europosłowie umieją powiedzieć po angielsku co najwyżej, jak się nazywają, kim są i gdzie żyją. Wszystko to okraszone pięknym wschodnim akcentem. Tymczasem, gracz polityczny i nieistotne czy lokalny czy europejski (choć ten drugi obowiązkowo!) musi mówić po angielsku. Jako osoba wykształcona, reprezentant wielu osób, które na niego postawiły musi odznaczać się tą dzisiaj, masową umiejętnością (sprawdzony logopeda z krakowa).

Nieważne, czy wybraniec narodu jest z północy czy z południa, z Wielkopolski czy Mazowsza, Krakowa a może z Gdańska – chamstwo ma zakodowane w genach. nie wiadomo, czy bierze się to z naszej chłopskiej kultury czy może świat polityki tak „psuje” każdego śmiertelnika, ale są politycy, którzy bez ceregieli rywalizują w konkurencji, kto mocniej obrazi, kto silniej uszkodzi, kto wykreuje nowiutki skrót myślowy na rywala politycznego.

Polityk, to powinno pobrzmiewać honorowo. Niestety, tak nie jest i nie będzie dopóki wielu naszych posłów będzie, mówiąc potocznie, pajacować wariata. Co przez to pojmujemy? przedziwne działania, drwina z powagi zajmowanego stanowiska, beznadziejne wypowiedzi (często z dziedziny, o których dany poseł nic nie wie). To są skutki pajacowania, kuriozalnej choroby śmiertelnika owładniętego głupotą.

I na koniec, szkoda gadać, ale nasi posłowe przy tych wszystkich niedorozwojach i kilku przymiotach stoją w miejscu i tylko nieliczni z nich promuje swój rozkwit intelektualny. Reszta chyba myśli, że posiadła już jakąś ostateczną wiedzę, która uwalnia ich z rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Źródło: www.rankinglekarzy.pl
Off 

22 lipca 2014 This post was written by Categories: Kącik edukacyjnyZdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top