W świecie dzieci
Home
 

Gdy pojawia się nowy mały człowiek w rodzinie

Gdy pojawia się w rodzinie nowe dziecko, dla wszystkich jest to wielkie wydarzenie. Dla rodziców – w sposób oczywisty, nawet jeżeli będzie to kolejna pociecha. Być może lęk będzie mniejszy, ale wydarzenie ma identyczną wagę. Jak do wszystkiego co jest w życiu ważne, trzeba się należycie do tego wydarzenia przygotować.

dziecko
Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywistością jest znalezienie odpowiedniego miejsca na pokoik dziecka, niezbyt oddalonego od sypialni rodzicieli, tak aby mogli oni prędko zareagować na potrzeby maluszka. Poniektórzy rodziciele w pierwszym okresie życia malucha decydują się na wstawienie łóżeczka do własnej alkowy. Oczywiście, będą również potrzebne ubranka oraz inne przybory upraszczające życie rodzicielom jak przewijak, podgrzewacz do butelek itp.

klocki plastikowe: http://nodik.pl/zabawki-klocki-c-39.html
Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

W sklepach asortyment rzeczy potrzebnych malutkiemu dziecku jest olbrzymi, co może być przyczyną trudności z wyborem. Najlepiej zatem wcześniej uzgodnić z rodziną spis rzeczy jakie będą potrzebne. Pewną część z nich uzyskamy z tzw. drugiej ręki, przykładowo ubrania dla dziecka w jakiejś części można dostać od starszej kuzynki bądź koleżanki która ma już starsze dziecko. Niestety, nie wszystko możemy pozyskać z drugiej ręki. Najlepiej już wcześniej zobaczyć jakie foteliki dla dzieci oferowane są w naszym ulubionym sklepie. Ponieważ bezpieczeństwo malucha jest najważniejsze, używane foteliki dla dzieci mogą nie być w pełni pewne. Mogą pochodzić z wypadku, a więc nie będą spełniać już swojego zadania. Wybierając się po nowiutki fotelik powinniśmy pamiętać, iż najbardziej istotnym elementem w wyborze tego rodzaju przedmiotów będzie ciężar dziecka. Musimy pamiętać że foteliki dla dzieci są obowiązującym ekwipunkiem każdego auta, i powinny zostać dostosowane do wieku użytkownika (dla zainteresowanych – http://www.nodik.pl/foteliki-samochodowe-c-35.html).

Równie istotny jak bezpieczeństwo jest rozwój intelektualny i manualny naszego potomka. Prostą metodą będą tutaj klocki plastykowe. Koniecznym jednak jest, aby były one certyfikowane i w pełni bezpieczne. Klocki plastikowe posiadają tę zaletę, iż są kolorowe oraz lekkie, a jeżeli są odpowiedniej jakości, pomagają zatroszczyć się o jedną z najistotniejszych potrzeb dziecka, mianowicie zabawę.
Off 

19 grudnia 2014 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top