W świecie dzieci
Home
 

Kiedy Twoje dziecko ma kłopot z właściwą mową?

Nie wszystkie dzieci rozwijają się w taki sam sposób. Jedne maluchy zaczynają mówić szybciej, inne zaczynają mówić później. Ogólnie przyjęte są pewne normy w tej kwestii, ale nie przesadzajmy. Wszyscy lekarze wiedzą, że dzieci są jedyne w swoim rodzaju i inaczej się rozwijają.

Z tego powodu nasz syn mógł zacząć mówić szybciej, a córka może zacząć mówić nawet rok później. Możemy próbować pobudzać jakoś naszą pociechę do lepszego rozwoju, ale raczej w momencie, jeśli są ku temu poważne wskazanie. Kiedy dziecko zaczyna mówić mogą przydać się wizyty u logopedy. Gdy mieszkasz na przykład w Poznaniu – logopeda Poznań na tę chwilę jest Twoim centrum zainteresowania – w końcu liczy się przyszłość Twojej pociechy – zatem najlepszy logopeda poznań to jest Twój wybór.Musimy też pamiętać o tym, że choć początkowo wszystko będzie okej z rozwojem mowy u naszej pociechy, to z czasem można dostrzec jakieś zaburzenia związane z komunikacją. Wtedy będziemy musieli iść do logopedy. Często też nauczyciele mówią rodzicom, podpowiadają, by udać się z dzieckiem do logopedy.

Prawda jest taka, że my, jako rodzice przebywając z dzieckiem stale możemy być tak przyzwyczajeni do jego sposobu mowy, że nawet nie zauważymy, że coś jest nie tak.
Psycholog dziecięcy Poznań
Autor: Future PR
Źródło: Future PR

Co robić, gdy zauważymy u naszej pociechy niepokojące zachowania
Dzieci w różnoraki sposób reagują na to, co dla nas dorosłych jest czymś zwyczajnym. Wiadomo, że, kiedy idziemy z dzieckiem na basen po raz pierwszy, nie wrzucamy go do wody, tylko stopniowo uczymy malucha pływać. Ale dla dziecka czasem pójście do zoo może się okazać czymś w rodzaju wrzucenia do wody. Nie zawsze uda nam się wprowadzać, w każdą nową sytuację, naszą pociechę w sposób płynny, tzn. taki by dziecko nie odczuwało zbytniego dyskomfortu. Są dzieci, które uwielbiają wszystko, co nowe, ale są też takie, które potrafią się przestraszyć. Jeżeli więc widzimy, że nasze dziecko nieswojo się zachowuje, bywa, że stroni od ludzi, albo np. moczy się w nocy, warto zwrócić się o pomoc do psychologa. Jak wiadomo psycholog dziecięcy Poznań (załóżmy, że nadal jesteśmy w Poznaniu) jest od tego, by zidentyfikować problem i co istotne nie tylko opieką obejmie dziecko, ale i opiekunów malca. W trudnych sytuacjach konieczne jest uczenie odpowiednich zachowań dziecka jak i opiekunów. Czasem może okazać się, że przyczyna jest naprawdę bardzo łatwa do zdiagnozowania i łatwo ją usunąć, a bywa, że dziecko naprawdę swoim zachowaniem pokazuje większy problem. Psycholog dziecięcy ma utrudnione zadanie, bo dziecko często samo nie wie, co niekorzystnie na nie wpływa. Co możesz zrobić – tutaj możesz poczytać więcej

Off 

21 października 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjnyZdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top