W świecie dzieci
Home
 

Klocki dla dziecka

Wszyscy wiemy, że jeżeli chodzi o telewizję czy laptopa to w życiu każdego człowieka i tego starszego i tego małego jest jej pod dostatkiem. Dlatego dążymy do tego, by bawić się inaczej niż grając w gry czy oglądając filmy. Najfajniejszą formą uczenia się dla dziecka jest zabawa.

Dlatego też sporo rodziców kupuje gry planszowe, albo klocki, żeby dziecko mogło pobudzać swoją fantazję. Od wielu pokoleń klocki lego są stawiane za wzór ciekawej zabawki. Jak wiemy może ona być kupowana dzieciom od szóstego roku życia.

Dziewczynka bawiąca się klockami
Autor: Baltimore County Public Library
Źródło: http://www.flickr.com

Klocki

Mniejsze dzieci mogą nie do końca odnaleźć się w sposobie układania czasem dość skomplikowanych kompozycji. Najważniejsze jest jednak to, że nie ma górnej granicy lat. Z klocków lego się nie wyrośnie. Zwłaszcza, że stale wypuszczane są nowe zestawy takie jak klocki lego duplo. Akurat te zestawy klocków są stworzone z myślą o młodszych użytkownikach. Klocki są odrobinę większe i rzeczy do ułożenia są prostsze.

Nawet samo opakowanie może nakłonić dzieci do tego, by zaczęły układać klocki. Jak wiemy dziecięca wyobraźnia nie zna granic, więc zamiast miasteczka maluchy mogą stworzyć tron dla królewny lub jeden duży stół z dziwnymi dodatkami. I o to właśnie chodzi w klockach lego, żeby dzieci mogły rozwinąć skrzydła wyobraźni i zbudować coś całkiem odmiennego od tego, co chciał producent. Najważniejsza jest świetna zabawa i chwila oddechu dla rodziców.

Ptak zbudowany z klocków
Autor: Brick Head
Źródło: http://www.flickr.com

Zestawy duplo

Jeśli chcielibyśmy by nasze maluchy naprawdę pochłonęła zabawa dobrze pomyśleć o klockach lego. Wśród różnych zestawów wyłowimy te, które najprawdopodobniej zaintrygują nasze dzieci. Firma lego zadbała o to, żeby wybór klocków był rzeczywiście bardzo duży. Dlatego można dobrać taki komplet, który rzeczywiście będzie odpowiadał zainteresowaniom naszej pociechy.

Nie zapominajmy, że fajny prezent sprawi, że dziecko będzie zafascynowane i nie odłoży go szybko na rzecz komputera czy siedzenia przed telewizorem. Klocki lego pozwalają dzieciom genialną zabawę, a seria klocki lego duplo sprawi, że od najmłodszych lat dzieci przekonają się do tego typu zabawy. Z wiekiem możemy kupować dzieciakom inne zestawy, nad których złożeniem będzie musiały trochę się pomęczyć. Kolejne serie zawsze zaskakują. A mimo wielu lat i dużej ilości innych firm marka lego jeszcze przez długi czas nie będą miały sobie równych.

Off 

15 września 2014 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top