W świecie dzieci
Home
 

Klocki dla dziecka

Pośród rozlicznych zabawek dostępnych w handlu wciąż bardzo modne są zestawy klocków. Lubią się nimi zabawiać tak chłopcy konstruując przeróżne budowle czy też auta jak też dziewczynki które to przeważnie budują z nich mieszkania dla swych lalek.

Lego Super Heroes
Autor: Redazione Fuorigio.co
Źródło: http://www.flickr.com

Muszę przyznać, że oferta klocków dla dzieci jest dziś nadzwyczaj bogata. Zacząwszy od klocków prostych, takich jakimi my kiedyś się bawiliśmy, to jest są to drewniane, kolorowe prostopadłościany i cylindry, przez klocki plastykowe których to odmian można spotkać niezliczone rzesze, aż po zestawy Lego Super Heroes, oraz inne tego typu klocki firmy Lego, przystosowane do wieku dziecka.

Najmłodszym dzieciom to znaczy w wieku 3-6 poświęcone są zestawy Lego Duplo. Nauczają one dziecko rozpoznawać kształty zwierzaków, przedmiotów i ludzi, a także rozróżniać podstawowe kolory. Z kolei dzieciom nieco większym, to znaczy powyżej 6 lat, zadedykowane są już wspomniane zestawy Lego Super Heroes przedstawiające atrakcyjne postacie z bajek dla dzieci. Młodzi użytkownicy mogą więc po poskładaniu klocków bawić się nimi nadal, mogą wejść w rolę swych ulubionych bohaterów. Starszym już dzieciom, w wieku 12-16 lat poświęcone są natomiast zaawansowane zestawy Lego Technic.

zestaw klocków Lego
Autor: Brickset
Źródło: http://www.flickr.com

Przy ich pomocy młodzi inżynierowie składają rozmaite mechanizmy, począwszy od aut, przez samoloty do dźwigów. Pojazdy te mogą być nawet zdalnie sterowane. Myślę, że niewątpliwą zaletą zestawów klocków lego jest to, iż po skleceniu konkretnej budowy nasze dziecko nadal może się nią bawić. Mam tu na myśli wzmiankowane wyżej zestawy Lego Super Heroes, Przygoda, Castle czy też Lego Technic.

Plusem natomiast najprostszych klocków plastykowych czy też stworzonych z drewna jest to, że nie ograniczają one fantazji malucha, można z nich zbudować prawie wszystko: pojazdy, płatowce, domy dla lal, mosty, ogrodzenia, ciuchcię, poligony dla ołowianych żołnierzyków.

Podsumowując, w dziecięctwie i wczesnej młodości układanie klocków może spełniać bardzo istotną rolę wychowawczą. W momencie kiedy zabawa w budowanie z klocków staje się pretekstem do zacieśniania relacji rodzinnych, spełnia ona również funkcję socjalizującą.

Off 

3 września 2014 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top