W świecie dzieci
Home
 

Klocki lego są znakomitym sposobem na prezent świąteczny – dzięki tego typu zabawkom nasze dzieci mogą się rozwijać świetnie się bawiąc

Lego od bardzo dawna zaliczają się do jednych z najczęściej kupowanych zabawek. Praktycznie każde dziecko uwielbia budować samochody i statki, tworzyć gospodarstwa i miasta, przekształcać nowe pojazdy i budynki. Klocki lego mogą rozwijać wyobraźnię dziecka przez sporą liczbę kombinacji ich wzajemnego łączenia. Innym tego przykładem jest fakt, że nierzadko dzieciaki kombinują coś swojego podczas składania klocków, a poza tym często mają już jakiś zarys projektu w głowie zanim jeszcze zaczną składanie.

lego
Autor: Gianni Bassini
Źródło: http://www.flickr.com

Taki rodzaj podejścia do budowania klocków lego ciągnie za sobą jeszcze jeden fakt – klocki lego posiadają bardzo duży wpływ na rozwój kreatywności dziecka oraz jego perspektywicznego myślenia i planowania. Jest także następnycałkiem ważny czynnik budowania z klocków lego, mianowicie rozwój manualnych umiejętności dziecka. Dzięki klockom lego możemy zadbać o to, aby nasze dziecko rozwijało swoją motorykę już w bardzo młodym wieku. Takie dobre strony zabawy klockami lego sprawiają, że klocki lego zdają się być świetnym pomysłem na prezent.

Zbliża się Mikołaj i można pomyśleć, czy takiego rodzaju prezent nie będzie ciekawszy niż na przykład jeszcze jedna gra komputerowa. Oczywiście klocki lego są w rozmaitych seriach, jedne stworzone są z myślą o chłopcach zainteresowanych samochodami i maszynami a inne stworzone są dla dzieci, które fascynują się robotami, jak w przypadku klocków hero factory. Znajdziemy również klocki lego dla dziewczynek.
lego
Autor: Gianni Bassini
Źródło: http://www.flickr.com

Klocki lego hero factory z kolei są w ostatnim czasie dość popularne i dzieci bardzo lubią się nimi bawić. Seria hero factory na pewno stać się może świetnym pomysłem na prezent na Mikołaja. Seria ta zawiera klocki w rodzaju robotów – bohaterów jednej ze znanych kreskówek.

Znajdziemy więcej serii tego rodzaju, gdzie świat wykreowany przez lego nawiązuje do świata znanego z bajek, które dzieci znają. Możemy dostosować różnorodnej tematyki do tego, czym aktualnie dziecko się interesuje. Jednym z większych minusów klocków lego jest to, że często kosztują one dużo pieniędzy i musimy liczyć się większymi kosztami, gdy pragniemy je naszemu dziecku zakupić, jednak czasami tego typu prezent dla dziecka na pewno przyniesie mu sporo radości.

Off 

6 października 2014 This post was written by Categories: Kącik edukacyjnyOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top