W świecie dzieci
Home
 

Kłopoty z jąkaniem u dzieci

Im prędzej problem jąkania się u dzieci zostanie dostrzeżony, tym lepiej. W dorosłym wieku bardzo ciężko jest skorygować ewentualne problemy z artykulacją niektórych głosek. Najwięcej kłopotów, wedle statystyk, a także według doświadczeń z dnia codziennego, wiąże się z głoską r. Wyćwiczenie właściwego ułożenia warg i języka, wydobycie właściwego dźwięku oraz obopólne zadowolenie okupiona jest żmudnymi sesjami z logopedą, które owocują w przyszłości niezwykle szybko.

Ceny a dobry logopeda

Przywiązanie do tradycji, poszerzanie możliwości o nowe, lecz przetestowane już techniki logopedyczne oraz stała opieka nad poddawanym terapii dzieckiem przynosi efekty szczególnie szybko. Biorąc pod uwagę to, jakie możliwości daje rodzicom duże miasto oraz niekoniecznie wymagające finansowo terapie, także grupowe dzieci w danym wieku, wskazane jest wybrać specjalistę, gdyż jedynie dobry logopeda (np. neurologopeda Anna Szerszeńska) w połączeniu z motywacją może pomóc w osiągnięciu zamierzonych celów. Małe dzieci szczególnie szybko uczą się nowych rzeczy. Przekłada się to w dużym stopniu na osiągane małymi kroczkami, zamierzone efekty z pomocą logopedy.

Korekcja wad wymowy u dzieci

Sesje logopedyczne nie należą dzisiaj do niszy rynkowej. Specjaliści tacy jak logopedzi oraz prowadzący terapię psychologowie dziecięcy mogą pomóc na problemy z jąkaniem (sprawdź logopedę Annę Szerszeńską na problemy z jąkaniem). Coraz więcej rodziców wybiera taki rodzaj pomocy najmłodszym, by ich dzieci całkowicie mogły cieszyć się życiem i spełniać się w szkole lub w czasie następującej kariery zawodowej. Jąkające się dzieci narażone są często na wyzwiska czy wyśmiewanie się przez rówieśników, co zapoczątkować może w nich źle wróżącą frustrację.

Kiedy rodziców trapi jąkanie u dwulatka

Dziecko dwuletnie powinno już mówić wyraźnie, jednak nierzadko pojawia się kłopot w wymowie niektórych wyrazów. Wprowadzające w zakłopotanie wielu rodziców częste jąkanie u dwulatka powinno zmotywować ich do znalezienia specjalisty. Nie stanowi to w dzisiejszych czasach żadnego problemu, gdyż w dużych miastach w Polsce można w prosty sposób znaleźć eksperta.

Off 

16 lipca 2013 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top