W świecie dzieci
Home
 

Konsultacja psychologa drogą w ciężkiej sytuacji

W życiu człowieka czasami zdarzają się takie chwile, kiedy wymagana jest pomoc psychologa. Chodzi o rozmaite momenty, które są dla człowieka tak trudne, że nie jest w stanie poradzić sobie z nimi sam. Bardzo dobrym przykładem jest chyba coraz bardziej powszechna w dzisiejszych czasach depresja. Jeszcze jakiś czas wcześniej nie uznawana w ogóle za schorzenie, w dzisiejszych czasach przybiera niekiedy coraz bardziej niebezpieczne kształty. Choroba ta sama w sobie nie doprowadza do zgonu, ale coraz gorszy stan człowieka czasami prowadzi go ku myślom samobójczym. Dlatego tak znaczące jest, aby w porę rozpoznać objawy i zacząć leczenie. Usuwaniem objawów depresyjnych, jak i leczeniem wielu innych dolegliwości zajmują się psychologowie i psychoterapeuci. Różnica pomiędzy tymi specjalnościami opiera się na tym, że psycholog zajmuje się w większości rozmową z daną osobą, ewentualnie badaniem za pomocą różnych testów, natomiast| psychoterapeuta dysponuje uprawnieniami do przeprowadzania konkretnej terapii. W przypadkach wyjątkowo trudnych pacjent może zostać też skierowany do psychiatry, który ma możliwość leczenia farmakologicznego.

szpital
Autor: Interested Bystandr
Źródło: http://www.flickr.com
Pomoc po traumatycznych przeżyciach
Pomoc psychologiczna jest wymagana w różnorodnych sytuacjach. Jednym z niestety dosyć często pojawiających się przypadków jest pomoc osobom, które mają za sobą jakieś traumatyczne przeżycie. Może to być na przykład wypadek drogowy, katastrofa czy utrata dobytku wskutek kataklizmów. Tego rodzaju sytuacje niezwykle często także wiążą się ze śmiercią bliskiej osoby pacjenta. Psychoterapeuta za pomocą profesjonalnych metod stara się pomóc danej osobie wyjść z traumy i zacząć normalnie żyć. Nierzadko jest to zadanie skomplikowane, a przede wszystkim wymagające długotrwałych działań.

psycholog mińsk mazowiecki dziecięcy
Bardzo ważną rolę pełni także psycholog, którego pacjentami są dzieci. Osoba taka bardzo często przyjmuje w szkole. psycholog dziecięcy mińsk mazowiecki taki udziela porad dzieciom oraz młodzieży w nurtujących ich problemach, które także bywają bardzo poważne. Na przykład psychologowie zajmują się wypadkami przemocy rodzinnej, biedy i innych patologii. Po wyszukaniu w Internecie hasła „psycholog dziecięcy Poznań” otrzymuje się dużą liczbę wyników na temat oferty tego rodzaju specjalistów (link do wpisu)

Off 

16 czerwca 2017 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top