W świecie dzieci
Home
 

Jak wspomagać naukę języków

Znajomość języków obcych to obecnie podstawa, głównie, jeżeli poszukujemy pracy albo jedziemy na zagraniczne wczasy. Miło jest móc dogadać się z żyjącymi tam mieszkańcami, a nie tylko porozumiewać się za pomocą rąk. Praca zaś wymaga znajomości chociaż jednego języka, albowiem firmy coraz częściej współdziałają z zagranicznymi koncernami. Jak sprawnie nauczyć się języka?

Nie istnieje jedna dobra metoda – każdy musi szukać swoich sposobów, które pozwolą mu na błyskawiczne uczenie się nowych wyrazów. Jednak bez wątpienia niezwykle efektywną techniką jest nauka z fiszek.
Wkarteczkach.pl to
notatki, karteczki, fiszki do nauki angielskiego
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

kartoniki, na których umieszczone są wyrazy w obcym oraz rodzimym języku – jedno na awersie, drugie na rewersie fiszki. Nie muszą to być wyłącznie hasła, ale także idiomy. Fiszki oferowane są w wielu sklepach oraz księgarniach, lecz dużo lepiej jest wykonać je osobiście. Dlaczego? Dzięki temu już w trakcie ich robienia możemy pomału zapoznawać się z nowym słownictwem. W jaki sposób w takim razie najlepiej jest je zrobić?

Nade wszystko niezbędnych będzie kilka kartek lub kartonów, długopis a także nożyczki i linijka. Na papierze robimy poziome oraz pionowe linie, dzielące ją na kolumny i wiersze. Potem po jednej stronie zapisujemy słowa w języku polskim, natomiast po drugiej stronie – w języku obcym. Już w czasie pisania umysł przyswaja sobie nowe słownictwo, które później jest dużo prościej zapamiętać, albowiem widzimy je nie pierwszy raz. W dalszej kolejności wycinamy fiszki i chowamy je do koszulek. Możemy porządkować fiszki wedle kategorii tematycznych bądź w inny komfortowy dla nas sposób. Fiszki można przechowywać w segregatorach lub pudełkach na buty – wszystko jest uzależnione od naszej pomysłowości.

Dzięki fiszkom nauka szybko przyniesie pożądane rezultaty, a co więcej, będzie niezwykle miła. Fiszki można zabrać ze sobą w każde miejsce, bowiem mają niewielkie rozmiary i nie stwarzają żadnego kłopotu z ich schowaniem. Dobrze jest zweryfikować przedstawiany sposób nauki i jak najszybciej przyswoić sobie nowe języki, a świat stanie przed nami otworem! Można też zapoznać się z internetowymi fiszkami, które zdobywają coraz większą popularność i można je gromadzić na komputerze albo wymieniać się nimi z innymi użytkownikami.
Off 

14 lipca 2014 This post was written by Categories: Kącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top