W świecie dzieci
Home
 

Kreatywne zabawki młodych budowniczych

W dzisiejszym świecie wysokim prestiżem cieszą się zawody techniczne. Nie zdumiewa w związku z tym fakt, że znajduje to wyraz w rozrywkach naszych latorośli. Z rozkoszą zatem wcielają się w rolę projektantów miast czy tradycyjnie w rolę policjanta. Żeby gra była szampańska, potrzeba na przykład stworzyć kompletne miasteczko.

w mieście Lego
Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Przepis na to jest dość nieskomplikowany, starczy odrobina kreatywności, pudelka i już makietka wykonana. Bez wątpliwości na podwórzu wszystko może się miasteczkiem. Co jednakże uczynić, kiedy mali budowlańcy nie mogą bawić się poza domem, bo pada. Wówczas ze wsparciem nadchodzą drewniane klocki. I jeszcze raz tak samo jak na podwórzu możemy stworzyć Paryż. Ojcowie obecnych dzieci posiadali wyłącznie swoją wyobraźnię oraz zrobione z drewna bryłki z których wznosili miasteczka.

miasteczko z klocków Lego
Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com

U zarania XXI w., malcy mają na pewno prościej, wystarczy zestaw Lego City, i zabawa gotowa. W parę minut powstają ambulanse, auta straży pożarnej, lotniska albo posterunki policji, wraz z więzieniami. Nie wybuchają wtenczas sprzeczki o to, co ta czy inna konstrukcja przedstawia. Zestaw Lego City produkowany jest dla dzieciaczków od piątego roku życia, które umieją już myśleć abstrakcyjnie, swobodnie z gotowych podobnych fragmentów układają nowe budowle. Zestawy te na pewno da się zakwalifikować do grupy edukacyjnych, ponieważ uczą milusińskich pokonywania problemów, pokazują że z identycznych elementów przy szczypcie kreatywności można skonstruować absolutnie oryginalne przedmioty. Zestaw Lego City mieści w jednym opakowaniu minimum 2 opcje, przykładowo z tych samych podzespołów można wybudować samochód policyjny i samochód wyścigowy. Wybór możliwości zależy tylko od użytkownika.

Rodzic dziecka w czasie zabawy ma sposobność pobudzać manualne umiejętności potomka, co z pewnością zaowocuje w życiu przedszkolnym lub dorosłym. Rzecz jasna jest to także sposób na pogłębienie więzi potomka z rodzicielami. W trakcie takiej zabawy, możemy skutecznie nauczyć potomka, że do postanowionego pokłosia dochodzi się sukcesywnie, przez stopniowe spełnianie wcześniej ułożonego planu.

U starszych dzieciaczków może być seria klocków Lego City pretekstem do wyjaśnienia poniektórych nieskomplikowanych faktów matematycznych. Przykładowo działania bloczka. Wbrew pozorom jest to uciecha miła nie tylko dla latorośli ale też ich opiekunów. Odpowiednio pokierowana może stać się znakomitą frajdą a równocześnie nauką a także metodą na nudny, zimowy wieczór.
Off 

14 sierpnia 2014 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top