W świecie dzieci
Home
 

Kształtowanie pewnego i atrakcyjnego placu zabaw

Formowanie bezpiecznego i interesującego miejsca w ogrodzie, w którym dziatwa w różnym wieku będą miały możliwość bombowej rozrywki we własnym świecie nie jest zadaniem łatwym.
Prawdziwe wyroby są na czasie, drewniane elementy są zdrowe i subtelne, dlatego drewniane place zabaw zachwycają troską o szczegóły i barwnością.

plac zabaw
Autor: Rubber Mulch
Źródło: http://www.flickr.com
Większa część artykułów ma certyfikat do zbiorowego użytku. Na drewnianym placu zabaw maluchy ćwiczą nie tylko swoje ciało, lecz dodatkowo umiejętności obywatelskie. Uczą się ustawiać w kolejce do zjeżdżalni, wymieniać się zabawkami czy wspólnie wprawiać w ruch karuzelą. To ćwiczenie współpracy, pomysłowości, no i współzawodnictwa.

Maluchy nie tylko poznają zasady współżycia w zespole, ale także znacznie lepiej poznają swoje możliwości. Zaczynają się uczyć, jak budować układy z innymi maluchami. Otrzymują informację o sobie i kontaktach pomiędzy rówieśnikami. A przy tym doznają przeróżnych, korzystnych i tych mniej sympatycznych wzruszeń.

Układ nerwowy smyka powinien być stymulowany. I to na dobranym poziomie. Jeżeli ma za mało rozmaitych bodźców, których zapewnia mu ruch, nie działa poprawnie. Już z raczkującym
plac zabaw
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

berbeciem można pójść na drewniany plac zabaw i pozwolić mu na zabawę w piaskownicy. Starsze dzieci mogą poruszać się po nim boso. Zdarza się, że poniektóre dzieci nie chcą kołysać się na huśtawce albo kręcić na karuzeli, a innych nie trzeba do tego nakłaniać, bo najchętniej wcale nie schodziłyby z tych sprzętów. Więcej: pod tym linkiem

Powinno się obserwować, by nie zrobiły sobie krzywdy. Dzięki sprzętom, które znajdują się na każdym drewnianym placu zabaw, dzieci uczą się kontrolować swoje sylwetki, poznają jego ograniczenia, pozyskują zdolność koordynowania i zaplanowania swoich posunięć, uczą się trzymać stabilność. Całokształt zaprocentuje w późniejszym życiu. Na drewnianym placu zabaw są drabinki .Wspinanie się nie na ćwiczy też równowagę, także usprawnia dłonie przez co maluch lepiej czuje swoje ciało. Zabawa na drewnianym placu zabaw przyniesie liczne uciech, dzieci atrakcyjnie spędzą czas, a dorośli odpoczną i zrelaksują się poza domem (zdecydowanie więcej odnajdziesz na tej stronie na www.geisser.pl).

Off 

20 sierpnia 2014 This post was written by Categories: Bez kategorii Tagged with:
Comments are off for this post


Top