W świecie dzieci
Home
 

Kto z nas nie zna firmy Lego? Jest to marka kultowa i ponadczasowa, chyba nigdy nie może się znudzić? Jakie są składowe sukcesu?

Jak pomyślimy klocki lego, zaobserwujemy niezwykłą historię sukcesu. Brand, który w swojej historii odnotowywał tylko sukcesy, nie było zaś szans na porażki. Tak właściwie jest od początku, marka Lego radziła sobie świetnie, pozyskując tłumy fanów na całym globie. Nieujawnione są jednak pewne fakty z historii tej marki. Otóż, w tamtym czasie powstawały marki, które chciały podrobić takie klocki, co więcej, powstała firma, która zaczęła produkować niezwykle podobne klocki. Jak to się skończyło, co zrobiła firma Lego?

http://www.pastelove.eu/pl/c/zabawki-na-podworko/64
Autor: Phil Oakley
Źródło: http://www.flickr.com

Nie było żadnej walki, nieczystej konkurencyjnej gry, firma Lego podeszła do sprawy w sposób niezwykle nowatorski, na tyle, że wiele współczesnych firm korzysta z tej spuścizny. Zamiast więc udowadniać, że produkty Lego (wróć) są wykonane z jakichś lepszych materiałów, że są wspaniałe z tajemniczego powodu, postanowiono korzystać z marketingu treści. Na czym to polega? Wymyślono mnóstwo ciekawych inicjatyw, które podkreśliły pozytywny wizerunek produktów Lego. Na przykład Microsites, czyli mikrostrony z interesującą fabułą, które były dedykowane dla każdej serii wyrobów Lego. Polecana oferta: http://www.pastelove.eu/pl/p/KidsConcept-drewniane-klocki-ROZOWE/987.

Każda z nich składała się z zestawu gier, krótkich filmów i quizów. Inna istotna inicjatywa to Lego Miniseries, opierająca swoją ideę na tym, że do każdego nowego projektu, Lego kreuje kolejny serial, jaki można obejrzeć na stronie internetowej. Warto także powiedzieć o Lego Click, czyli o platformie, gdzie wszyscy wielbiciele klocków Lego mogą pochwalić się swoimi konstrukcjami, dodać zdjęcia czy

lego
Autor: Oliver Ponsold
Źródło: http://www.flickr.com

filmy, kreować dzięki temu z pozostałymi fanami, niesamowity świat Lego. To jednocześnie sprawia, że każdy interesuje się Lego, a przecież nie chodzi tu tylko o konkretny produkt, tylko o radość, jaką dzięki niemu zyskujemy.

Lego to marka kultowa i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Zwłaszcza, że tworzone są nowe interesujące serie, jak klocki lego city. Co najważniejsze są przygotowywane dla niemal każdej grupy wiekowej. To normalne, że klocki Lego daje się dzieciom, a frajdę z nich mają również dorośli. Nic w tym dziwnego, rozbudowują one wyobraźnię w każdym wieku, a co najważniejsze działają tak, że dorośli bez problemu mogą bawić się z dziećmi.
Off 

21 czerwca 2017 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top