W świecie dzieci
Home
 

Jakiego typu artykuły są najlepsze dla nas?

Obecnie bardzo popularne stało się zdrowe odżywianie – jeśli Ty również uległeś tej modzie i starasz się, aby w Twojej lodówce znajdowały się niemal tylko ekologiczne, zdecydowanie zdajesz sobie także sprawę z tego, jak wiele trzeba poświęcić na kupowanie takich zdrowych produktów. Oczywiście niewątpliwie jest to o wiele trudniejsze i bardziej pracochłonne niż robienie zwykłych zakupów w supermarkecie, jednakże bez wątpliwości opłaca się poświęcić nieco energii na to, aby odnaleźć zaufane źródło dobrych produktów.

Grillowany łosoś na fasoli z jarmużem
Autor: Sfera PR
Źródło: Sfera PR

Przede wszystkim bez wątpienia warto postawić na zdrowe oleje i oliwy (pieczywo dla każdego) – kiedy do tej pory smażyłeś swoje potrawy na zwykłym oleju, bez wątpliwości nadszedł właściwy czas aby to zmienić. Kiedy używałeś do smażenia przykładowo masła, bez wątpliwości również nadeszła pora, aby wprowadzić pewne zmiany nawyków żywieniowych. Dużo olejów, a przede wszystkim masło, nie są przygotowane do tak dużych temperatur jak te występujące w czasie smażenia – wówczas olej czy masło rozgrzane do zbyt dużej temperatury po prostu zaczynają się palić, wydzielając szkodliwe substancje. Dlatego fajnie jest używać na przykład polskiego oleju rzepakowego, który nie tylko jest nader zdrowy, ale także wytrzymuje wysokie temperatury. Kiedy chcesz wyjątkowo dbać o swoje zdrowie, bez wątpliwości powinieneś ograniczyć spożycie pieczywa z supermarketów, które ma bardzo niewielkie wartości odżywcze.

Jeżeli raz przekonasz się, jak smakuje zdrowe pieczywo, na pewno nie będziesz chciał już nigdy wracać do tradycyjnego chleba czy bułek. Warto zwrócić także uwagę na artykuły, które zwykle występują w przetworzonej postaci z nieciekawymi dodatkami – dla przykładu pasztet (wybór zdrowych pasztetów) czy parówki. Jeśli zdecydujesz się nabyć zdrowy pasztet, zdecydowanie poczujesz od razu dużą różnicę. Jeśli jednak jesteś wegetarianinem albo weganinem, wówczas bez wątpliwości właściwe dla Ciebie będą zdrowe produkty sojowe. Jeśli zdecydujesz się na jedzenie takich artykułów, wtedy bez wątpienia powinieneś sprawdzać, czy soja nie posiada szkodliwego GMO.
Off 

5 sierpnia 2014 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top