W świecie dzieci
Home
 

Jakie produkty dla noworodka wybrać

Młoda mama ma wiele dylematów i zupełnie wcześniej nieznane trudności. Podobnie młody tata, chociaż zależne jest to oczywiście, jak angażuje się w wychowywanie dziecka. Przyjście na świat potomka to zawsze coś więcej niż ogromne wydarzenie, to zmiana o sto osiemdziesiąt stopni, unikalna i niecodzienna. Całe życie ulega odmianie, a młodzi rodzice stają się teraz odpowiedzialni za swoje dziecko. To z jednej strony paraliżująca świadomość, z drugiej ogromne spełnienie. Młodzi rodzice muszą dopilnować wielu rzeczy – począwszy od potrzeb najbardziej podstawowych, po te najbardziej wartościowe, emocjonalne.

noworodek
Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
A wszystko zaczyna się już na długo przed porodem. Kiedy dowiadujemy się jakiej płci będzie nasze dziecko możemy niezwłocznie rozpocząć należyte przygotowania. Do zrobienia jest wiele, należy zakupić wszystko, co niezbędne: smoczki silikonowe (szczegółowe informacje), wózek, łóżeczko, butelkę niemowlęcą czy pieluszki – http://www.nodik.pl/karmienie-butelki-do-karmienia-c-4.html. Gdyby opisać wszystko, co należy kupić zestaw byłby bardzo zaawansowany. Najistotniejsze to pamiętać o podstawach i nie panikować za bardzo, na pewno uda się wszystko na czas zakupić.

Bardziej od przedmiotów do nabycia istotniejsze jest przygotowanie emocjonalne. Oczywiście, że zdenerwowanie ustąpi miejsca radości, ale nie myślmy, iż będzie to okres bezproblemowy do zaakceptowania. Wiele młodych mam odczuwa tak zwaną depresję poporodową, ojcowie natomiast mogą czuć się odtrąceni przez swoje małżonki (właściwie, co się dziwić, dziecko wychodzi na pierwszy plan). Te początkowe problemy mijają i zamiast się zamartwiać zaczynamy w pełni cieszyć się, że mamy takie wspaniałe dziecko. Wiadomo, że z każdym kolejnym dzieckiem jest lżej. Najgorszy jest pierwszy raz, ponieważ wszystko jest nowe, a rola, jak i odpowiedzialność, wielka. Jednak następne dzieci to już mniej
dziecko
Autor: kala blankenship
Źródło: http://www.flickr.com

stresu, a większa radość, szczególnie, kiedy nasze starsze dzieci mogą już się opiekować swoim młodszym rodzeństwem.

Ciężko istotnie znaleźć bardziej rewolucyjny moment w życiu. Żaden ślub, wyjazd czy inne wydarzenie nie jest tak niepowtarzalne. Dla jednych będzie to trochę trudne, kiedy nie planowali potomstwa, drudzy czekają na to z utęsknieniem, jak na najważniejsze wydarzenie w życiu. Jedni, jak i drudzy wejdą w nową rolę, możliwe, że nawet Ci co nie planowali szybciej przyzwyczają się do nowej sytuacji. Tak naprawdę nie wiemy, jak się w takim momencie zachowamy, ale co tu się dziwić – nie jest to zwykłe wydarzenie tylko jedna z najbardziej radosnych chwil w życiu. Pamiętajmy o tym, gdy będziemy zadręczać się myślą o naszym niepokoju. To zwyczajne zjawisko, przejmujemy się i nam zależy, więc automatyczne musimy się trochę podenerwować.

Off 

29 września 2014 This post was written by Categories: Wskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top