W świecie dzieci
Home
 

Które akcesoria zamówić dla dziecka do szkoły

Gdybyśmy znów znaleźli się w krainie dzieciństwa, gdzie byśmy od razu się udali? Do rodzinnego domu, w którym od dawna nie mieszkamy, do babci, która już dawno nie żyje czy do kolegów, których nie widzieliśmy od lat? Jest sporo opcji, na pewno nie zatrzymalibyśmy się na jednej z nich, przecież można by wszystko zrobić na raz, można by w jeden dzień powrócić w te wszystkie miejsca.

szkoła
Autor: The LEAF Project
Źródło: http://www.flickr.com
Pewnie również odwiedzilibyśmy przyjaciół ze szkoły, naszą klasę, gdzie pomoce naukowe stoją na stołach, opakowane starannie przez nasze mamy okładkami na książki i zeszyty – olówki – www.ceneo.pl/Przybory_i_akcesoria_szkolne;017Olowki_P13-20977.htm, później ukradkiem przemknęlibyśmy do szkolnego sklepiku, tam ołówki dla dzieci, zeszyty i gumki, a przede wszystkim coś słodkiego, coś na ząb, po co spędzało się czas w długich kolejkach na długich przerwach. Wrócilibyśmy do naszego pamiętnika, gdzie spisywaliśmy wszystkie myśli i wstydliwe sekrety, przypadkiem odnaleźlibyśmy papeterię, nie wykorzystaną jeszcze, kilka pięknych kopert, które mieliśmy wysłać do właściwej osoby. Sprawdź bajkowe pamiętniki/notesy.

W tym wszystkim jednak mielibyśmy gdzieś głęboko w głowie informację, iż niedługo będziemy musieli wrócić, iż stan
szkoła
Autor: Lydia
Źródło: http://www.flickr.com

szczęścia wiecznego nie może trwać bez końca. Mogłoby przecież też tak być, iż ten powrót nie byłby szczęśliwy. Rzadko się chyba zdarza, aby ktoś miał tylko szczęśliwie chwile będąc dzieckiem. Zdarzały się czasem złe sytuacje, które mogą się ujawnić podczas powrotu do przeszłości. I nie musimy tutaj poruszać jakichś strasznych zdarzeń, wystarczy, że po raz drugi musimy upaść z tego roweru lub po raz kolejny starsi koledzy nas pobiją…

Niestety, jeśli mowa o takich powrotach to trzeba się przygotować na wszystkie scenariusze, zresztą podróż w czasie to niesamowite przeżycia. Wystarczy przypomnieć sobie film „Powrót do przyszłość”, to doświadczenie kosztowało naszych bohaterów wiele stresu i nerwów, i choć oczywiście, jak to w filmie, wszystko skończyło się dobrze, lecz sama wizja mogłaby być dość zbliżona do naszej wyprawy, do naszej wycieczki w czasie, do naszego powrotu do dziecinnych lat.

Off 

19 sierpnia 2014 This post was written by Categories: Kącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top