W świecie dzieci
Home
 

Który model łóżeczka do pokoju dziecięcego wybrać

Dzidziuś sypia niezwykle dużo, a sen ma istotne znaczenie dla jego rozwoju. Poniektóre wzory łóżeczek mogą służyć dziecku nawet po wyrośnięciu z wieku niemowlęcego. Szablonowe łóżeczka szczebelkowe są zazwyczaj nabywane przez rodzicieli. W zależności od producenta różnią się wyglądem, barwą i typem drewna, a również sposobem wykończenia.

spacerówka
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Przy jego zakupie zwróć uwagę na funkcjonalne podejścia. Kupując łóżeczko sprawdź, czy jego wykonanie jest zgodne z normami. Reguły te wytyczają wymagania bezpieczeństwa dla łóżeczek – link do interesującej strony z łóżeczkami. Łóżeczko tradycyjne może mieć specjalne użycia, ułatwiwnia i części ekwipunku. Oddziałują one na wygodę eksploatacji mebla zarówno przez rodzica, jak i przez dziecko.

Łóżeczko rekreacyjne może wyznaczać alternatywę dla standardowego sprzętu, o ile nagminnie jeździsz z potomkiem lub potrzebujesz mieć dodatkowe łóżeczko. Nim zdecydujesz się na spacerówkę dla swojego szkraba, warto wiedzieć, czym różnią się od siebie poszczególne warianty spacerówek i czym się kierować podczas zakupów – http://nodik.pl/wozki-wozki-spacerowe-c-50.html. Wózek spacerowy to, prócz gondoli jeden z elementów wózków uniwersalnych.

To rozstrzygnięcie jest niezwykle praktyczne, z wymogiem, że ustalony rodzaj okaże się idealnie dopasowany do własnych wymogów. Spacerówka winna być względnie delikatny, by przenoszenie go i znoszenie po schodkach nie stanowiło ambarasu. Ogromnie ważka jest także możliwość
spacerówka
Autor: Helen Doron Early English
Źródło: Helen Doron Early English

prostego czyszczenia. Pokrycie winno dać się ściągnąć do prania, albo być skonstruowane z tkaniny zaimpregnowanej w taki sposób, by starczyło wytrzeć ją gąbką.

Następna grupa spacerówek jest określona dla maluchów jakie już samodzielnie siedzą. W tym przypadku powinno się inspirować średnicą kół wózka, jego pełną wagą. Wózek powinien posiadać solenne, najlepiej pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Spacerówki parasolki mają nieusztywniane plecy i brak możliwości rozłożenia siedzenia do leżenia. Wózki tego gatunku nie przydają się dla osesków, które nie potrafią samodzielnie siedzieć. Wybierając wózek takiego typu, powinno się szukać gatunku maksymalnie dużymi kołami.

Off 

29 września 2014 This post was written by Categories: Wskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top