W świecie dzieci
Home
 

Kupno zabawki dla potomka to odpowiedzialna kwestia – co wybrać, by nie narazić go na zagrożenie życia i zdrowia?

Zabawki są nieodłącznym pierwiastkiem lat dziecięcych. Muszą nauczać pociechy, śmieszyć je, rozwijać fantazję. Jednak przy ich zakupie rodzice często kierują się popularnością i reklamami telewizyjnymi. Znika stopniowo fraza, że to bezpieczeństwo jest najistotniejsze. Czym musimy się sugerować przy zakupie gadżetów dla brzdąców?

W sklepach blisko 30 procent zabawek nie spełnia żądanych zasad jeśli chodzi o bezpieczeństwo malucha i stanowi ryzyko dla ich zdrowia i życia. Ostatnimi czasy bardzo modna stała się piła dla dzieci, która prezentuje się nadzwyczaj realistycznie. Przypadnie ona do smaku bezsprzecznie małemu pasjonatowi narzędzi, może nawet wydawać realistyczne dźwięki. Wypada jednak pamiętać, aby rzetelnie stosować się do zaleceń w instrukcji, w tym przypadku chodzi o wiek dziecka zdatnego do użycia tego gadżetu.

odiwedź sklep
Autor: Proma Polska
Źródło: Proma Polska

Chodzi o to, że widząc w garażu u taty analogiczne urządzenie dziecko chcąc poruszyć go zdoła uczynić sobie krzywdę. Jest to niezmiernie znaczący element, albowiem nie chcemy aby doszło do tragedii. Pewne przyrządy dla maluchów pod wpływem temperatury mogą także eksplodować. Kilka podstawowych zasad, o których powinno się pamiętać wybierając należytą zabawkę dla swojej pociechy to przede wszystkim jej dostosowanie do wieku nadchodzącego właściciela. Nie może również mieć żadnych szklanych składników, którymi można się skaleczyć. Ta wykonana z drewna winna cechować się łagodną powierzchnią i brakiem szorstkich krawędzi (Hurtownia Zabawek – oferta).

Na przykład wspomniana piła dla dzieci – musi być kapitalnie wyprofilowana, żeby nadawała się do wykorzystania przez nie. Jeśli zabawka posiada sznur – ma obowiązek być on krótki, istnieje bowiem szansa, iż maluch owinie sobie nim szyję. Jeśli chodzi o woń – powinna być bezzapachowa, albowiem w pozostałych przypadkach istnieje możliwość zatrucia przez trujące substancje. No i istotna rzecz: na naklejce musi znajdować się certyfikat CE.

Nie można popadać w paranoję – nie wszelka znana i reklamowana zabawka jest podła i groźna dla dziecka. Jednakże nie zmiena to faktu, iż stojąc przed wyborem kupna następnego gadżetu dla swojej pociechy musimy kierować się zdrowym pomyślunkiem, rzucić okiem na stosowny wiek użytkowy i zastanowić się, czy na pewno będzie on dobry. Bezpieczeństwo bowiem jest najistotniejsze.

Off 

29 kwietnia 2015 This post was written by Categories: Dla chłopcówKącik edukacyjnyOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top