W świecie dzieci
Home
 

Kupujemy ubranie dla malucha – najważniejsze wskazówki

Ubranie maluszka w wygodne, a co najważniejsze zalecane dla niego ubranka spędza sen z powiek wielu matkom. W życiowym galopie potrafimy wybrać pierwsze z brzegu ubranka, ale i umiemy również pogrążyć się w szaleństwie niezrozumiałych zakupów.

Złoty środek zdaje się … leżeć po środku i co istotne dziecko będzie się czuło komfortowo i zdrowo.
ubranko dla małego dziecka
Autor: Alexander Lyubavin
Źródło: http://www.flickr.com

Skóra noworodka jest szczególnie wrażliwa. To sprawia, że warstwy ubrań przystosowane do regularnego kontaktu z ciałem niemowlaka powinny być zrobione z delikatnych materiałów. Sprawdzona w dotyku bawełna w kaftaniku, czy kombinezonie (na zimę, ale nie tylko) to podstawa. Jednolity strój dziecka uzupełniamy rękawiczkami czy czapkami. Z bardziej wymyślną garderobą np. bucikami, spodenkami czy sukienkami lepiej się powstrzymać aż szkrab bardziej podrośnie.

ubrania dla małych dzieci
Autor: Marcus Meissner
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsze miesiące i lata życia to dla wychowujących fatygowanie się z przewijaniem malucha. Pieluszki stają się nieodzownym komponentem podczas ubierania niemowlaka, a później człapiącego urwisa. Warto zwrócić uwagę na modne ostatnio pieluszki bambusowe do kupienia na http://www.fiorino.eu/sklep/pl/pieluszki-bambusowe/. Wykonane z włókien bambusowych chronią malucha przed bakteriami i otarciami, lepiej niż bawełna pochłaniają płyny. Pochłanialność jest tutaj kluczową sprawą, dzięki niej ilość zmian – w perspektywie miesięcy – zmniejszy się wyraźnie. Bambusowy komponent posłuży rodzicom i opiekunom nie tylko za pieluchę. Taką pieluszkę bez problemu można przeznaczyć na gąbkę do mycia dla naszej pociechy. Jej zaletą jest także kolejne wykorzystanie – bambusową pieluchą okryjemy wózek chroniąc dziecko przed słońcem (wchłania bowiem promienie UV) i opadami; otulimy także malca tak jak zwykłym kocykiem. Praktyczność ponad wszystko!

Trudy wychowania malca uwidaczniają się również w trakcie kąpieli. Niemowlaka należy myć specjalnymi szamponami- chodzi o naturalne pH dla niemowlęcej skóry. Materiał pod ręczniki dla dzieci powinien być bawełną wysokiego gatunku, miększą niż ta stosowana w ręcznikach dla dorosłych. Mały ręcznik dla niemowlaka to esencja materiałowej delikatności. Ta część dziecięcej garderoby pozostaje z nim jeszcze do okresu przedszkolnego. Dla pobudzenia wyobraźni i bajkowej aury ręczniczki dla maluchów przedstawiają bohaterów bajek albo różne zwierzaki przytulaki – http://www.fiorino.eu/sklep/pl/recznik-kapielowy-przyjaciel/.
Off 

17 października 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekWskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top