W świecie dzieci
Home
 

Leczenie zeza – jakim sposobem oraz za jak wysoką sumę da się leczyć?

Zez to dolegliwość polegająca na nierównoległym postawieniu gałek ocznych. Zespalają się z nią rozlicznego typu zaburzenia widzenia jednoocznego i obuocznego. Tak aby zaznaczyć, że nie chodzi tylko o paskudne nierównoległe ułożenie oczu, użytkuje się określenia dolegliwość zezowa. Jaką metodą go niwelować?

leczenie zeza
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.shc.hu
Przyczyn powstawania zeza jest mnóstwo: w razie dzieci może to być nieregularność rozwojowa, choroby, np. przy porodzie, ciężkie schorzenia w młodym wieku, u jednostek dorosłych – cukrzyca oraz nadciśnienie tętnicze. Rodzajem zeza może być taki złączony z chorobą organu wzroku czy też nerwu wzrokowego. Wskazane jest zwrócić również atencję, że oko zezujące może utracić zdolność spostrzegania, wobec tego tak ważne jest leczenie tej przypadłości. Rodzajów zeza istnieje wiele, najgroźniejszy dla pacjenta jest jednak zez porażenny, dlatego że o ile jesteśmy w stanie przywrócić prawidłowe uszeregowanie oczu, o tyle nigdy nie przywrócimy im całkowitej ruchomości. O ile już znajdziemy (przez obserwację bądź badanie) tę uciążliwość, dobrze jest zdecydować się na leczenie zeza, wspomoże nam to w dziennym życiu i zapobiegnie nieraz stracie wzroku. Początkowy etap to szczegółowa diagnostyka, realizacja badań, narada z lekarzem. U dzieci ważką metodą leczenia są prawidłowo wybrane okulary. Jeśli maluch nie zezuje w okularach, traktujemy je za wyleczone. W szeregu wypadków zez związany jest z nadwzrocznością która jeśli jest nieduża – mija wspólnie z wiekiem. Czasem natomiast potrzebna jest operacja, która polega na kształtowaniu mięśni gałek ocznych gwoli sformowania ich w pozycji równoległych. Nieleczony zez uniemożliwia wyraźne widzenie – w przyszłości może to zaważyć na wyborze realizowanego zawodu. Gdy leczenie zeza poczęte jest przedwcześnie, niezadługo po unaocznieniu się tej nieprawidłowości i w potencjalnie najmłodszym wieku malucha, całościowe wyleczenie jest możliwe. Wartości zabiegów operacyjnych to mniej więcej 2 – 3 tysięcy złotych.

Jak odmłodzić spojrzenie?
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Zez może być przyczyną wielu schorzeń, najgorsza z nich to strata wzroku. Chcąc zaoszczędzić sobie urazów (także umysłowych, dlatego że dzieci w szkołach mogą drwić sobie z rówieśnika borykającego się z tą niedoskonałością), wskazane jest zdecydować się na leczenie zeza – Optegra – leczenie zeza. Nie jest to tania operacja, jednak jej korzyści przewyższają istotnie cenę, jaką jesteśmy zmuszeni za niego uiścić.
Off 

21 maja 2015 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top