W świecie dzieci
Home
 

Lekarz urolog

Panuje przekonanie, że urolog to specjalista od chorób męskich. Dzieje się tak być może dlatego, że rzeczywiście częściej pacjentami urologicznych poradni stają się mężczyźni. Jednak sama urologia jest dziedziną medycyny zajmującą się budową, funkcjonowaniem i problemami układu moczowo-płciowego. Rozpoznaje i będzie leczył między innymi takie schorzenia jak stany zapalne, nietrzymanie moczu, infekcje, impotencja, nowotwory albo zaburzenia funkcji organów płciowo-moczowych, to znaczy pęcherza, męskich narządów płciowych czy nerek.

lekarz
Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tym że urolog jest lekarzem specjalistą, przed udaniem się na wizytę wymagane będzie uzyskanie skierowania od swojego lekarza ogólnego. Gdy będziemy mieli to już w ręce, powinno się w sieci internetowej poszukać poradni która się znajduje w pobliżu, lub, jeżeli planujemy wizytę prywatną, gabinetu, w którym ceny są na akceptowalnym poziomie. W sieci znaleźć można również opinie na temat wybranych specjalistów albo całych poradni. To przydatna znajomość, jednak nie powinno się jej przeceniać, gdyż powszechnie wiadomo, że komentarze są niestety subiektywnymi ocenami tego co myślą pacjenci. Interesująca oferta dla pań: medicus.ie/lekarze.php?d=2.

tabletki
Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com

Zdarza się również, że są one efektem konkurencyjnych działań, a nie prawdziwymi ocenami wystawianymi przez leczone osoby. Tak więc, po wprowadzeniu w oknie wyszukiwarki słów na przykład pediatra, uzyskamy wykaz poradni i prywatnych gabinetów z wykazem lekarzy z tą specjalizacją. Starczy wybrać jakiś adres i zarezerwować termin wizyty. W przypadku poradni które korzystają z refundacji NFZ czas wizyty zapewne będzie bardziej odległy niż, gdy zaplanujemy pełnopłatną wizytę. Trzeba też zrobić badania: więcej informacji.

W obu tych przypadkach, żeby wizyta nie poszła na marne, trzeba się do niej przygotować odpowiednio. Dobrze spisać na kartce leki, które się bierze, choroby przebyte w ostatnim czasie oraz wykonane zabiegi medyczne. Należy też przypomnieć sobie występujące objawy choroby, występujące do tej pory, aby móc udzielić lekarzowi bardzo szczegółowe informacje. Pomoże to sprawnie i skutecznie zdiagnozować możliwe schorzenie i tym samym niezwłocznie zastosować odpowiednie leczenie.

Off 

22 maja 2014 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top