W świecie dzieci
Home
 

Lekarze w Krakowie

Medycyna wykonała całkiem spory krok w ostatnich dekadach. Cofnijmy się do początku wieku, gdy przecież jeszcze nie poznano ani natury bakterii i wirusów, ani skutecznych leków, zdając się w leczeniu schorzeń tylko na zielarzy poruszających się często trochę z zawiązanymi oczami, albo specjalistów, jacy zależnie od charyzmy i znajomości potrafili rozpowszechniać w światku lekarzy bardzo niegodziwe zabiegi, zdobywając przy tym sławę, splendor i majątek. Przecież jeszcze w drugiej połowie minionego stulecia zupełnie powszechna była lobotomia. Wszyscy cenili lobotomię, mimo że zabijała.

Lekarz
Źródło: sxc.hu
Wiedza lekarska zrobiła całkiem spory postęp w minionych dekadach. Wróćmy do początku stulecia, gdy przecież dotąd nie znano ani istoty drobnoustrojów i wirusów, ani antybiotyków, oddając się w kurowaniu chorób tylko na farmaceutów poruszających się zwykle trochę po omacku, lub specjalistów, jacy w zależności od zdolności przemawiania i znajomości potrafili rozpowszechniać w świecie medycyny bardzo niegodziwe zabiegi, posiadając przy tym sławę, wdzięczność ludzi i majątek. A jeszcze w drugiej połowie XIX stulecia zupełnie popularna była lobotomia. Ludzie uznali lobotomię, chociaż zabijała.

Dziś, po stopniowym, ale bardzo szybkim postępie medycyny, właściwie nie ma sposobu, by pojedynczy człowiek znał na wylot całe ludzkie ciało. Mamy dziesiątki specjalizacji, które może posiąść lekarz, od pulmonologii do kardiochirurgii – tak, chirurdzy też są liczni. Nie ma chirurga od człowieka, jest wielu różnych chirurgów od kilku różnych kawałków ciała.

Ze swojego lekarskiego światka słynie miasto Kraków. Jest tam rzecz jasna odpowiedni uniwersytet, na jakim kształcą przyszłych medyków. W kraju są słynne również takie placówki jak Centrum Zdrowia Dziecka, które potrafi zaradzić problemom, jakie w pozostałych miejscach nie mogą zostać nawet właściwie zdiagnozowane. W wielu szpitalach na terenie miasta, w samodzielnych przychodniach i państwowych gabinetach można z łatwością zrobić właściwie każdego rodzaju badanie usg Kraków dysponuje rzeszą optyków i okulistów; optycy uczą się także na Uniwersytecie Jagiellońskim i mimo że potem nie posiadają uprawnień lekarza, mają pracę, stąd łatwo tu znaleźć porządny gabinet okulistyczny Kraków słynie też z dużo poważniejszych możliwości: żyje tu i przyjmuje niejeden doskonały neurochirurg Kraków jest naprawdę takim z miejsc z miast, w których postęp medyczny odbył się na stałe. Naprawdę, o ile tylko masz poważny problem ze zdrowiem i świadomość czy chociaż masz podejrzenie, że w twoim regionie nikt nie umie poważnie się tym kłopotem zająć, dobrze jest spróbować uzbierać trochę pieniędzy i przybyć tu, po wcześniejszym przeszukaniu Internetu, na rozmowę z prawdziwymi fachowcami. Jeśli chorować, to najlepiej właśnie w Krakowie.

Off 

23 kwietnia 2013 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top