W świecie dzieci
Home
 

Wpis do nieistniejącego bloga

W końcu mamy wreszcie wymarzone dziecko. Zaradny tatuś wyszykował kącik dla malutkiej dziewczynki. Ustawił kołyskę zrobioną przez miejscowego stolarza. Pierwszy kącik w życiu wypełniony maskotkami. Choć trzeba przyznać, iż tatkę troszeczkę poniosło. Zwłaszcza przy zakupie misi. Bo że pluszaki lubić Zosieńka będzie to oczywiste.

dziecko
Autor: Billy Metcalf Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj jednak miśki grzecznie czekają aż ich właścicielka urośnie na tyle, aby się nimi zainteresować. Na razie ich miejsca zajmują akcesoria do butelek. Wprawdzie używane tylko podczas spacerów po naszym ulubionym szczyrkowskim deptaku lub wtedy gdy mama ma wychodne u cioci Magdy.

Dziś w wiosenny Wielkanocny Poniedziałek malutka Zosieńka ubrana w niebieska sukienkę oraz w buciki dla niemowląt (takie jak tutaj: urodziwe buciki dla niemowląt) śpi spokojnie na kocu a jakże inaczej – w miśki. Po ogródku krząta się tatuś, a to przyjrzy się ogrodowym drzewkom a to pogłaszcze szarego pręgowanego kotka. Starszy brat w drugim kącie ogrodu namalował „Elfa” pociąg rzecz jasna. Każdy z tej rodzinki ma jakieś miłości. Tata słucha namiętnie „Trójki” i uwielbia książki historyczne. Mamusia lubi literaturę, kocha malować co całkiem nieźle jej wychodzi (co zrozumiałe kiedy zamieszkuje się w najpiękniejszym miejscu w świecie).

W ogródku panuje lekkie zniecierpliwienie, wszyscy oczekujemy zaproszonych gości. Sezon grillowy otwarty. Ma za chwilę przyjechać brat bliźniak gospodarza z rodziną. Wszystko już przygotowane, grill przygotowany. Wraz z gościem do ogrodu przyjadą dwie dziewczynki – bratanica z koleżanką, już je widać jak wychodzą z auta. Jedna strojna w sukienkę w groszki i balerinki dziecięce. Druga zaś mała dama wystroiła się w biały rozpinany sweterek, niebieskie spodnie, dziecięce botki i torebkę. Przedmioty właśnie takie jak tu: balerinki dziecięce.

Skoro już wszyscy goście przyjechali, mężczyźni wzięli się z ochotą do pieczenia mięs a panie – wraz z tymi najmłodszymi – wzięły się za przyrządzenie sałatek, bananowych chipsów i przybieranie pucharków lodowych świeżymi owocami. Dla panów piwko, lecz nie napisze jakie.
I ja tam byłem mleko i miód piłem …
Off 

10 czerwca 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynek Tagged with:
Comments are off for this post


Top