W świecie dzieci
Home
 

Meble dla najważniejszych osób na świecie – pokoje dziecięce

Dzieci mają wiele do zrobienia. Rozwijanie się, poznawanie świata… A czy jest wspanialszy plac zabaw od dziecięcego pokoju?

Zasada w urządzaniu pokoju dziecięcego obowiązuje jedna: pokój jest dla dziecka, a jego zawartość musi odzwierciedlać jego temperament, poglądy, zainteresowania. Powinno być to miejsce, z którego czerpie energię, spokój i równowagę. Miejsce nakłaniające do zabaw i pobudzające wyobraźnię. Inspiracją niech będzie dla rodziców, cieszący się cały czas dużym powodzeniem skandynawski styl. Mimo, że oszczędny – nie wieje w nim chłodem i zimną bielą|. Wnętrze rozweselają przecież kolorowe dodatki – podobnie jak i dzieci. Stawiamy więc na jasne, pastelowe barwy ścian, które są wspaniałym tłem dla mebli – głównego elementu w dziecięcym pokoju. Najlepiej jeśli są drewniane, stabilne i należycie wyważone. Solidnie wykonany zestaw mebli dziecięcych, na pewno nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu.

pokój dziecka
Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White

Zwykle dla dzieci centrum ich świata stanowi łóżko. To tu mogą przebywać i rozmawiać z kolegami, grać w gry, odrabiać lekcje. Warto więc aby łóżko zapewniało nie tylko zdrowy sen, ale posiadało wiele rozwiązań, które zaspokoją różne potrzeby. To mogą być zamontowane pojemniki na pościel lub dziecięce skarby. Oferta sklepów internetowych jest imponująca. Znajdziemy w nich łóżka metalowe, drewniane lub piętrowe. Niektóre z nich posiadają regulację, by nadążać za dorastającymi pociechami. Kupując łóżko, na ogół nasza uwaga koncentruje się na materacu: wymagamy, aby był wygodny, gwarantował spokojny sen. Prawda jest jednak taka, iż jakość i wykonanie ramy oraz stelaża są równie ważne. To stelaże w dużej mierze odpowiadają za dobry sen dziecka .

Uwzględnijmy, że jaskrawe kolory mebli, w nadchodzących latach użytkowania nie będą już powodowały błysku w oku naszych dzieci. Warto więc postawić na stonowane barwy, które umożliwią ich wykorzystanie nie tylko we wczesnym okresie życia dziecka, ale i dalszym. Jeżeli zadbamy, by meble były funkcjonalne i ponadczasowe w swej formie, ograniczymy niepotrzebne wydatki.
Off 

2 października 2015 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top