W świecie dzieci
Home
 

Meble przedszkole, czemu są tak ważne? Jakie meble sprawdzą się w placówce przedszkolnej?

Każdy rodzic chce jak najlepiej dla własnego dziecka. Nie jest to wielkie zaskoczenie. Tym bardziej, kiedy musi posłać swoją pociechę do przedszkola, chciałby mieć pewność, iż jakość opieki jak również warunki są rzeczywiście najwyższej jakości. Należy sprawdzić czy wyposażenie tego przedszkola spełnia wszystkie wymogi. Czy jest właściwe dla małych dzieci.

W skład tego typu przedszkolnego wyposażenia oprócz zabawek, różnych pomocy dydaktycznych, artykułów do plastyki są także, a może głównie meble przedszkolne. Często nie zwracamy na nie dużej uwagi, a tak naprawdę to z nich korzystają nasze dzieci przez cały dzień. Pewnie nie wszystkim wiadomo, że tego typu sprzęt musi spełniać wyśrubowane wymagania bezpieczeństwa, by mógł być użyty w placówkach oświatowych. Te wymogi są szczególnie przestrzegane, gdy chodzi o najmłodsze dzieci. Takie sprzęty muszą mieć konkretne certyfikaty potwierdzające dobrą klasę jakości jak również bezpieczeństwa.Dobrze byłoby, jeśliby takiego meble pochodziły z pewnego źródła. Dobrą jakość jest w stanie dać firma trudniąca się tym od dawna jak producent mebli dla dzieci (www.dioralino.pl/stoly-biurka-c-22.html). Są to często specjalne hurtownie sprzedające towary sprawdzone. W takich miejscach używają dobrej jakości materiałów. Ważne jest również wykończenie.
idealnie dostosowane meble przedszkolne dla maluchów
Autor: Nicholas Wang
Źródło: http://www.flickr.com

Farby lub inne chemiczne roztwory używane do wykończenia nie mogą być toksyczne ani w żaden sposób szkodliwe dla zdrowia dziecka. Trzeba liczyć się z tym, iż najmłodsi czasem cierpią na różne choroby przewlekłe, między innymi na alergie. Dlatego także wyposażenie w takich miejscach powinno być bezpieczne również dla tych konkretnych dzieci. Zbierające brud i kurz dywany nie są zbyt dobrym tutaj wyborem.Jeśli chodzi o meble do siedzenia, czyli krzesła dla dzieci – to przecież z nimi najmłodsi mają prawie największą styczność, powinny być bezpieczne. To znaczy, iż nie mogą posiadać ostrych zakończeń, ich kształt oraz gabaryty muszą być dopasowane do wzrostu maluchów. Mebel taki powinien być stabilny oraz najlepiej gdyby miał obłe kształty.

Nie stwarza wtedy zagrożenia dla dzieci, które z wielką energią biegają po całym pomieszczeniu. Sprawdźmy zatem w jaki sposób wygląda wyposażenie takiego przedszkola zanim zdecydujemy się na daną placówkę. Chodzi wszak o najważniejszą rzecz, a mianowicie bezpieczeństwo.
Off 

3 listopada 2015 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjnyOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top