W świecie dzieci
Home
 

Meble w pokoiku dla małego dziecka, czyli jak istotny jest pokoik dla małego człowieka

Dobrze wykończony pokoik dla małych dzieci to świetny sposób na usprawnienie jego rozwoju. W atmosferze ścian pełnych postaci z bajek, obok których stoją podręczne meble dla dzieci, a dookoła pełno preferowanych zabawek – w takim układzie nasza pociecha będzie czuć się swobodnie, a co najważniejsze – bezpiecznie.

Mebelki dla dzieci
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Czy to tylko kreowania bujnej wyobraźni, a może sen, który stał się rzeczywistością?
Sporo pomysłów i inspiracji wcale nie musi oznaczać ogromnych kosztów, które musielibyśmy ponieść by dziecko zyskało własne okno na świat. Do szczęścia wystarczy nutka zmysłu wykończeniowca, wizja kolorystyczna, sprawdzony producent mebli dziecięcych, które idealnie pasują do całości i już! Brzmi banalnie, napisać też łatwo, zaś wprowadzić w życie – jak wiadomo – nie jest takie proste. Młodzi rodzice nie mają łatwo – nie przelewa się z kosztami, a i czasu na dzieci mają nienajwięcej.

Gdzie tutaj znaleźć nie tyle czas na sam remont pokoiku, ale i poświęcenie czasu dla dziecka, kiedy role dnia codziennego gonią nas niemiłosiernie?
Malutki pokoik powinien stymulować bajkową atmosferę z którą dość intensywnie łączy się umysł dziecka. Kolory w jasnych odcieniach (ściany) współgrające z zasłonami oraz kojące tapety (już tutaj rozróżnia się te chłopięce i dziewczęce) wzmacniają więź małego dzieciaczka z pomieszczeniem-domem. Wyobraźnia paruletniego dzieciaka najmocniej opiera się na bodźcach wzrokowych i związanych z odczuwaniem przez dotyk. To w swoim „królestwie” wychodzimy z zabudowanego łóżka, stawiamy pierwsze kroki, mamy przeurocze zdjęcia z tłem mebli.

Kolejne lata wzrastania będą wiązały się z lekkimi modyfikacjami układu. Elementy bajkowo-dziecięce, zestawy mebli dla dzieci (patrz tu) prawdopodobnie zostaną zastąpione egzemplarzami dla starszaków, a później uczniów. Zabawki zostaną zamienone na książki, tapety na panele, a wykładzina zmieni się w poważny, stonowany kolorystycznie dywan.

W wyobraźni coraz starszego malucha własny kącik i pokój ciągle zostaje w głowie, łączy go z nim szczególna więź i wspomnienia. Dlatego tak kluczow jest zapewnienie małym pociechom przytulnego kąta, z którego te pójdą w szkolny świat. I zarazem do którego będą wracać z uśmiechem na twarzy.

Off 

28 kwietnia 2015 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynek Tagged with:
Comments are off for this post


Top