W świecie dzieci
Home
 

Męska płodność. Jak to sprawdzić?

Z plemnikami nie ma żartów, dokładnie 20 milionów powinno znajdować się w optymalnej porcji męskiego nasienia. To właśnie od tego, czy ta ilość jest prawidłowa, jest realne zapłodnienie komórki jajowej. Jeśli sprawa wygląda inaczej, są z tym kłopoty, to powinniśmy zbadać nasienie. Jak tego dokonać?

Kobieta w ciąży
Autor: baby-shower.pl
Źródło: baby-shower.pl
Sposób jest prosty i nie należy się tym niepokoić. Najważniejsze to jednakże wiedzieć jak się do tego zabrać. Pierwsze co należy wykonać to kupi test na płodność. Nie jest właściwie ważne, czy test będziemy wykonywać w domu czy w przychodni, niezbędne są konkretne przygotowania. Kilka dni przed testem należy zapomnieć o seksie, jeśli zaś przechodziłeś jakąś chorobę lub leczenie, musisz poczekać kilka tygodni. Powinieneś również mieć na uwadze, że istnieją czynniki, jakie obniżają|zmniejszają jakość nasienia. Najbardziej istotne z nich to palenie papierosów i nadużywanie alkoholu, negatywnie na nasienie wpływa także przegrzewanie jąder (kliknij).

Nimowlak
Autor: Mirra Photography (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chcesz nieodzownie wykonać tego typu test w warunkach domowych, masz taką ewentualność. Osiągalne są testy płodności dla mężczyzn do domowego użytku. Nie musisz posiadać recepty, kupisz go w każdej aptece. Na jego zestaw składają się pojemniczek na spermę, roztwór testujący, tester a także zakraplacz. Zasada działania to użycie specjalnego roztworu, który barwi plemniki. Im jest ich więcej w spermie, tym bardziej intensywne zabarwienie. Uzyskany kolor musimy skonfrontować z wzorcami, jakie odnajdziemy na specjalnym testerze. Taki test kosztuje około dwieście złotych, ale składa się on na dwa osobne zestawy do przeprowadzenia koniecznych prób.

Test domowy działa całkiem przyzwoicie, daje wiedzę na temat płodności, jednakowoż nie jest diagnostyczny. Ważne jest bowiem nie jedynie jak dużo plemników znajduje się w nasieniu, ale także ich jakość, czyli jaką mają budowę czy ruchliwość. Tego zwykłym domowym testem nie uda nam się sprawdzić. Jeśli chcemy naprawdę wiedzieć, co jest nie tak z płodnością, najbardziej korzystnym będzie skorzystać z pomocy doktora (przeczytaj więcej na gyncentrum.pl). najkorzystniej zgłosić się do poradni andrologicznej lub kliniki niepłodności. Lekarzami, którzy zajmują się bardzo często problematyką płodności są ginekolodzy, więc ginekolog Twojej partnerki powinien polecić solidną klinikę, w jakiej dokonuje się specjalistyczne testy płodności. Po takim fachowym teście będziesz wiedział już wszystko, a wszelkie wątpliwości rozwieje lekarz, który w takim badaniu dostrzeże to, to co laik mógłby przeoczyć.

Off 

27 sierpnia 2014 This post was written by Categories: Wskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top