W świecie dzieci
Home
 

Na naukę języków nigdy nie jest za późno

Obecnie umiejętność posługiwania się obcym językiem to konieczność, która zdecydowanie pomaga w znalezieniu dobrze płatnej posady. W anonsach na temat pracy wielokrotnie jako jeden z wymogów wymieniana jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Na ogół jest to język angielski i niemiecki, które stały się niejako językami uniwersalnym. Nie odkładajmy więc nauki na później.

dwie uczące się uczennice
Autor: MC Quinn
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy tylko uświadomić sobie jak istotne jest dziś opanowanie języków obcych i przystąpić do działania. Jednak czy są jakieś sposoby by nauka była owocna i można było zauważyć szybkie postępy?

Jeżeli decydujemy się na przyswojenie materiału w późniejszym okresie życia, rzeczywiście jest nam trochę „pod górkę”. Nasze latorośle mają bowiem czas na stopniowe przyswajanie wiedzy, na początku zasadniczo przez zabawę. Dzieci, młodzież mogą wybrać kursy czy korepetycje, które pomogą im w opanowaniu materiału. My za to, bardziej niecierpliwi, chcemy jak najszybciej dobrze poznać choć jeden język zachodni. To bardzo proste – trzeba zwyczajnie się zrelaksować, pomyśleć o swoim zamierzeniu, a następnie na spokojnie zastanowić się nad wyborem szkoły czy metodą nauki. Sprawdź: nauka języka ochota.

A propozycji jest bardzo dużo, dlatego, że niektóre ze szkół mają już renomę i oferują najwyższe standardy nauczania. W Warszawie ma swą siedzibę wiele szkół językowych, które ogłaszają się np. w sieci. Wystarczy, że wpiszemy w przeglądarce interesującą nas frazę np. : korepetycje niemiecki Warszawa, a ujrzymy bogatą listę ofert. Istnieją zajęcia indywidualne lub grupowe. Te pierwsze, wciąż są najczęściej wybieraną propozycją. To my decydujemy o dniach, godzinach i miejscu zajęć, a program dostosowany jest do naszych oczekiwań i potrzeb. Polecamy: pischool.pl/kursy_dla_mlodziezy_i_doroslych/9/.

Reasumując, w momencie kiedy zostaniemy postawieni „pod ścianą” np. z powodów zawodowych, jeżeli syn nie przynosi zadowalających ocen z języka niemieckiego – nie załamujmy rąk. Postawmy przed sobą nowe wyzwanie, a w niedługim czasie będzie nam dane się przekonać jak przyjemne i wzbogacające może być to zajęcie – zobacz też http://eduexplorer.pl/warszawa/matematyka.

Off 

15 kwietnia 2014 This post was written by Categories: Kącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top