W świecie dzieci
Home
 

Nadciągający początek roku szkolnego oznacza zwiększenie kosztów dla opiekunów

Szkoła. To prost sformułowanie odbija się i dźwięczy w uszach rodziców przez cale letnie wakacje. Teraz jest jeszcze fajnie, są wakacje, a nasze dziecko bawi się u dziadków na wsi, nie martwimy się o nic, już niedługo magiczna data 1 września, a wcześniej już przecież będzie trzeba zabrać się do pracy, czyli kupić, co niezbędne.

w szkole
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze warto wybrać się do sklepu z akcesoriami szkolnymi nieco wcześniej, nie idźmy w wakacje, na przykład, w ostatni tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego, bo nie dość, że jest już nerwowo, to jeszcze mogą nas rozczarować ceny. Możemy mieć pewność, że jeśli pójdziemy do sklepu w czas wakacji nie będzie także tak długich kolejek, jak przed samym rozpoczęciem roku szkolnego. Pewnym rozwiązaniem o każdej porze roku jest wizyta w sklepie internetowym. Nie trzeba opuszczać domu, wystarczy zupełnie
znaleźć czas, by spojrzeć na konkretne strony, wybrane sklepy i porównać oferty (podkładki dla dziecka).

Ogólna zasada jest jednak taka, że nie warto zwlekać z niczym gdyż skończy się nagromadzeniem innych spraw, innych zobowiązań, problemy się skumulują i nic, poza bólem głowy nie wyniknie z tego dobrego. Dlatego warto też zrobić listę zakupów i posiedzieć jeden dzień przy komputerze i zamówić wszystko. Niektóre sklepy mają wyższe ceny niż konkurencja, ale uwaga, mogą mieć przykładowo wysyłkę za małe pieniądze, która redukuje ciut wartość naszego zamówienia. Warto to sprawdzić. Co powinniśmy zakupić?

Najważniejsze to zestaw do pisania: flamastry, pisaki dla dzieci (plastelina dla dzieci), długopisy i ołówki, zakreślacze, markery i korektory. Trzeba pamiętać o przyborach do plastyki: blok szkolny, bibuła, plastelina, modelina, nie zapominajmy o geometrii: linijki, cyrkle. Powinniśmy tez zapewnić naszej pociesze jak największy komfort nauki, warto więc zakupić pomoce naukowe, na przykład podkładki dla dzieci, a także pojemniki dla dzieci, w którym nasza pociecha będzie przenosiła śniadanie. Poza tym, trzymajmy zawsze rękę na pulsie, gdyż przed rozpoczęciem szkoły może coś się pojawić, coś, co trzeba będzie zakupić. Jeśli sobie to przypomnimy wcześniej to nie czekając udajmy się po to do sklepu.
Off 

1 sierpnia 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top