W świecie dzieci
Home
 

Nakarm własnego brzdąca zdrową oraz pożywną kaszką

Z dodatkiem soku brzoskwiniowego, bananowa a może waniliowa? Mleczna, na bazie ryżu ewentualnie wielozbożowa? Kaszek przeznaczonych dla dzieci jest tyle, iż ciężko się zdecydować. Którą kupić?

Najważniejszą kwestią jest wiek dziecka. Firmy żywieniowe zamieszczają na paczce istotne dane, mówiące, od którego miesiąca można serwować maluszkowi dany produkt. Ale nie zawsze trzeba tej informacji ślepo ufać. Z rozszerzaniem diety nie trzeba przyspieszać. Jeżeli lekarz do którego mamy zaufanie nie nakaże innego postępowania, kaszkę najlepiej wprowadzić do menu od szóstego lub siódmego miesiąca, nawet tę dopuszczalną od czwartego miesiąca.

Czas na obiad
Autor: picturesofyou-
Źródło: http://www.flickr.com

Na wstępie z rozwagą wprowadźmy kleiki bezmleczne i bezglutenowe: kukurydziane a także ryżowe, wykluczając przy tym ryzyko nabycia alergii pokarmowej. Owe kaszki dla niemowląt (zobacz źródło) jesteśmy w stanie przyrządzić na bazie mleka modyfikowanego, pokarmu mamy buty (odnośnik) wody przegotowanej.Gdy zaistnieje sytuacja, że maluchowi spodoba się smak jego nowego dania, możemy wprowadzić kaszki mleczno-ryżowe, które przygotowujemy na na bazie wody. Tu wybór jest bardzo duży. Im maluch ma więcej miesięcy, tym bardziej wyszukane smaki możesz mu proponować. Około dziesiątego miesiąca możemy pokusić się o przechodzenie na kaszki pszenne i wielozbożowe, tudzież pełną witamin i wartości odżywczych owsiankę.

Każdą kaszkę przygotowujemy bacznie czytając instrukcję na opakowaniu. Rozpuszczamy ją w płynie o temperaturze ok. 36-38 st. i podajemy od razu po przygotowaniu. Wybieramy tę gęstość, która szczególnie pasuje naszemu dziecku. Możemy zrobić zawiesistą papkę buty (poszerzone informacje pod linkiem) kaszkę półpłynną, prostszą do przełknięcia. Niezależnie od konsystencji kaszkę lepiej podawać łyżeczką, a nie przez specjalny smoczek i z butelki. To zdrowsze dla zgryzu i zębów.

Weźmy pod uwagę, że dowolnie wybrany mały człowiek potrzebuje dostarczenia każdego dnia wskazanej dawki składników odżywczych. Sporą ilość możemy dostarczyć mu właśnie w postaci kaszki. Ich receptura wymyślona jest we współpracy z dietetykami i pediatrami, którzy doskonale znają potrzeby dziecięcych organizmów. Zaopatrując nasze pocieszy w odpowiednią porcję potrzebnych witamin i minerałów będziemy mieli pewność iż zapewniamy mu zdrowie i promienny uśmiech.
Off 

18 września 2017 This post was written by Categories: Wskazówki dla mam Comments are off for this post


Top