W świecie dzieci
Home
 

Nauczać dzieci możemy na różne sposoby

Jeśli zamierzamy dbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka, powinniśmy zatroszczyć się o jego odpowiednią edukację. Należy jednak pamiętać, że uczyć i edukować dziecko możemy na różne sposoby – i nie chodzi tu tylko o zapisanie dziecka do dobrej szkoły, czy zapewnienie mu przeróżnych książek do nauki, ale również o edukację za pomocą rozrywki. Niejedne badania wskazują bowiem, że nic tak nie podnosi wyników w nauce, jak edukacja poprzez zabawę i współpracę z innymi ludźmi.

klocki
Autor: kloniwotski
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie nauka przez zabawę jest możliwa na różne sposoby. Możemy przykładowo kupić dziecku jego ulubione klocki lego z Star Wars czy Klocki Lego Superbohaterowie i zaangażować go w odgrywanie sytuacyjnych scenek, gdzie będzie musiało wykazać się różnymi umiejętnościami albo z kolei zamówić ciekawe gry edukacyjne, które dadzą dziecku radość, a równocześnie będą go czegoś uczyły.

Adekwatne zabawki, dostosowane do wieku i zamiłowań dziecka to jedna z lepszych metod na połączenie tego co przyjemne z pożytecznym: dzieci lepiej się uczą, kiedy mogą chłonąć nową wiedzę czy umiejętności w atmosferze radości i zabawy.

Oczywiście, zamiast zamówić typowe atrakcyjne zestawy Lego czy inne zabawki, możemy także zachęcić malucha do nauki poprzez zabawę z jego rówieśnikami – do tego rodzaju zabaw nie są potrzebne żadne gadżety, liczy się fantazja i kreatywność i zabawa murowana – dzieci tak naprawdę są w stanie znaleźć dla siebie ciekawe zajęcie, nawet jeżeli nie mają w zanadrzu najnowszych gier komputerowych czy

klocki
Autor: Sarah_Ackerman
Źródło: http://www.flickr.com

promowanych w telewizji zabawek.

Podczas zabaw z innymi dziećmi uczą się współpracy, nowych ról społecznych jak również umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Świetnym przykładem mogą być choćby różnego rodzaju obozy dla dzieci zwłaszcza jeżeli obozy tego rodzaju będą miały integracyjny charakter.

Nauka przez zabawę wydaje się być w dzisiejszym świecie jednym z lepszych sposobów na wspieranie rozwoju dzieci. Kupujmy im zatem edukacyjne zabawki i gry, ale też wysyłajmy maluchy na rozmaite obozy i zapisujmy na przeróżne zajęcia edukacyjne, które będą zgodne z preferencjami i upodobaniami naszego dziecka. tylko wówczas będziemy mieć pewność, że troszczymy się w kompleksowy sposób o jego edukację gwarantując mu równocześnie dobrą zabawę.

Off 

26 czerwca 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjnyOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top