W świecie dzieci
Home
 

Nauczanie języka angielskiego w teraźniejszym świecie

Język angielski we współczesnym świecie jest bardzo istotny i potrzebny. W przypadku wyjazdu za granicę w większej części państw na świecie można się po angielsku porozumieć, czego nie można stwierdzić na temat innych języków. Jest to język biznesu, jak również większej części dużych portali WWW.Oprócz tego z językiem angielskim ma się do czynienia bardzo często na co dzień, przykładowo w muzyce czy w filmach.

Większa część osób, w szczególności w Europie, jest z językiem angielskim osłuchana. Ze względu na wagę tego języka w obecnym świecie tak pożądane są metody nauki. Dzięki temu człowiek staje się bardziej otwarty na świat i inne możliwości życia i rozwoju. Dlatego tak często wpisywane w wyszukiwarki internetowe są frazy typu „korepetycje angielski Oświęcim”. Często bowiem program nauki angielskiego, jaki wdrażany jest w szkołach, jest niewystarczający lub niepełny.

Kursy językowe

nauka angielskiego
Autor: World Literature Today
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najbardziej popularnych metod nauki języka angielskiego jest chodzenie na kursy językowe. Na dzień dzisiejszy, szczególnie w większych ośrodkach, szkół tego rodzaju jest bardzo wiele. Można to zauważyć na przykładzie ulotek reklamowych, jakie rozdawane są na ulicach miast. Przeważająca ilość z nich jest na temat właśnie usług świadczonych przez szkoły językowe. Przed podjęciem kursu w takiej szkole trzeba się jednak zastanowić nad paroma aspektami. Co najważniejsze nauka w takich placówkach najczęściej jest kosztowna. Oprócz tego bardzo często wychodzi na jaw, że nauka ograniczona do jednego lub dwóch dni na tydzień nie przynosi pożądanych efektów. Jest to jednak dobra alternatywa dla tych, którzy nie są w stanie zmobilizować się do samodzielnej nauki

.

Nauka w szkole
Obecnie w sumie każda szkoła w swoim programie przewiduje nauczanie języka angielskiego. Ma to miejsce zwykle od szkoły podstawowej, a niekiedy nawet od przedszkola. Nauka na różnych etapach wygląda rozmaicie. Na przykład w liceum inaczej traktowane są grupy językowe, które przygotowują się do matury, a inaczej te, których uczestnicy nie mają angielskiego na egzaminie maturalnym. Nauka angielskiego Oświęcim będzie jednak wyglądać analogicznie jak we wszystkich szkołach w miastach w Polsce, na przykład z racji tego, że wykorzystuje się te same podręczniki.
Off 

12 listopada 2013 This post was written by Categories: Kącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top