W świecie dzieci
Home
 

Bardzo dobry pomysł na połączenie zabawy i edukacji

Zdolności małych dzieci rozwijają się przez cały czas. Wiąże się z tym ciągłe obserwowanie świata oraz znajdowanie w sobie nowych talentów. Wszystko, co dla dorosłych osób bywa zupełnie normalne, dla dzieci bardzo często stanowi świetne źródło inspiracji. Szczególnie chwile zabawy są dla nich bardzo cenne, bowiem właśnie wtedy mogą nauczyć się najwięcej. Zadaniem opiekunów musi więc być zapewnianie swoim pociechom ciekawych zajęć, które pozwolą im rozwijać wyobraźnię.

klocki Lego
Autor: seblinux78
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu w bardzo łatwy sposób będziemy mieć wpływ na rozwój naszych dzieciaków, które poprzez rozmaite zajęcia edukacyjne, będą wyzwalać w sobie kreatywność lub też odkrywać umiejętności manualne.

W tej sytuacji niezawodne wydają się klocki Lego City, które wpływają na rozwój bardzo wielu umiejętności u dzieciaków. W głównej mierze uczą je rozmaitych figur oraz kolorów, z jakimi przecież wielokrotnie będą miały styczność na co dzień. Oprócz tego maluchy mają możliwość podczas zabawy trenować sprawność swoich malutkich rączek. Nie możemy zapominać również o tym, iż podczas zabawy klockami, rozwija się również wyobraźnia czy kreatywność. Co konkretnie dziecko może osiągnąć poprzez regularną zabawę klockami? Przede wszystkim wpływa na swoje stosunki towarzyskie, gdy w zabawie będzie brała udział większa ilość osób. Zabawa klockami pomaga także w nauce podstawowych sekwencji.

samochody z klocków Lego
Autor: seblinux78
Źródło: http://www.flickr.com

Zestawy Lego City są różnorodne, dlatego też każdy rodzic ma okazję kupić coś interesującego dla swojego dzieciaka. Przede wszystkim jednak jest to niezawodna okazja, by w interesujący, a jednocześnie pożyteczny sposób spędzić czas.

Dorośli powinni pozwalać swoim pociechom budować z klocków różnorodne budowle, ale równocześnie nie zabraniać im ich burzyć, zmieniać i rozpoczynać od nowa. W ten sposób rozwijają one swoje kreatywne myślenie, a także zdolności manualne. Im więcej dzieciak będzie bawił się klockami, tworząc wszelkiego rodzaju konstrukcje, tym mniej problemów będzie miał w przyszłości m.in. z logicznym myśleniem lub też nauką liczb. To doskonała forma edukacji przez zabawę, która niewątpliwie w przypadku maluchów wydaje się najbardziej skuteczna. Jeśli więc zamierzamy niebawem podarować maluchowi jakiś prezent, warto zwrócić uwagę na klocki Lego City.
Off 

8 lipca 2014 This post was written by Categories: Kącik edukacyjnyOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top