W świecie dzieci
Home
 

Zabawki, które rozwijają umysł dziecka

Intensywnie myślisz nad tym, jaką zabawkę wybrać dla swojego dziecka, aby wspomóc jego rozwój i by szybko nie trafiła w kąt? Na półkach sklepowych znajdziemy wiele zabawek, które świecąc światełkami zachęcają do zakupu. Niestety, edukacyjne są tylko z nazwy, albowiem spora ich część opiera się na powielaniu tego samego działania przez dziecko. Jeżeli poszukujesz zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka na wielu płaszczyznach postaw na zabawki kreatywne.

[
okulary
Autor: Ernst|Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Dla młodszych dzieci mogą być to np. klocki, dla dzieci szkolnych zestawy do składania pojazdów lub puzzle Jumbo. Mimo, że układanie puzzli to najstarsza z zabaw jakie wymyślono dla dzieci, ich popularność nie maleje. Oby tak dalej, ponieważ lista zalet jakie niesie za sobą ta zabawa jest bardzo długa. To zabawa, która nie tylko dostarcza dzieciom rozrywki, ale także zachęca do myślenia.

Z jakiego powodu, tak spora liczba rodziców nie bierze pod uwagę naturalnej ciekawości dzieci, po to by podarować im w odpowiednim momencie przygotowanie o otaczającym świecie? Przecież dzieci już od maleńkości zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Szukając zabawek dla swoich maluszków należy wziąć pod uwagę, że mimo wszystko podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w dalszym życiu.

Dziecko spędzające większość czasu przed telewizorem czy komputerem nie będzie miało ochoty na uczestnictwo i pokazanie swoich atutów w dorosłym życiu. Biorąc to pod uwagę zezwólmy młodym konstruktorom i wynalazcom na twórczy bałagan w postaci klocków czy koralików na dywanie. Zabawa klockami buduje wyobraźnię przestrzenną i może

zabawki
Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

okazać się niesamowicie emocjonująca, zwłaszcza gdy, architektura zyska uznanie dorosłych. Zabawki kreatywne pomagają naszym dzieciom w doświadczaniu świata: dźwięków, kolorów, w doskonaleniu zdolności manualnych i wyobraźni.

Miejmy pewność, że zabawki, których jedynym atutem jest to, iż są ładne, za chwilę wylądują w kącie tudzież na aukcji z dopiskiem „nietrafiony prezent”. Nietrafiony? Po prostu nieprzemyślany przez rodzica. Prezent nie musi być drogi i głośny by spodobał się dziecku. W najbliższym czasie, w sezonie letnim idealnym prezentem mogą być okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, zwłaszcza te, które wykonał optyk toruń. Więcej o okularach przeciwsłonecznych: Tutaj
Off 

30 lipca 2014 This post was written by Categories: Odrobina zabawyZdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top