W świecie dzieci
Home
 

Nie bójmy się w żadnym razie internistów i innych doktorów!

Niech wreszcie Polacy i nie tylko bardziej regularnie chodzą do doktorów – przecież nawet długie kolejki do specjalistów, np. dermatologów, nie mogą sprawiać, że najzupełniej olejemy konieczność dbania o własne zdrowie! Zapamiętajmy, iż wyłącznie od razu wykryte choroby dają dużą szansę na wyzdrowienie. Oczywiście to nie znaczy, że jeżeli choróbsko zostanie potem wykryte, automatycznie utracimy szanse na bycie zdrowym, lecz no niech nikt nie myśli, iż wyłącznie hipochondrycy chodzą często do lekarzy.

Są co prawda ciekawsze rzeczy, niż składanie wizyt w gabinetach lekarskich, lecz nie zapomnijmy, że tak czy siak to lepsze, aniżeli funkcjonowanie z chorobą, która nawet nie została wykryta. Wyłącznie samobójca powie, iż konieczność dbania o stan swojego zdrowia to nic interesującego. A więc garść rad dla ludzi, którzy nie sądzą, że nie trzeba dbać o zdrowie.
leki
Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

Weźmy chociażby takiego internistę pod uwagę. Ekspert od wnętrza człowieka powinien być w istocie swoistym geniuszem, dzięki to któremu w naszym ciele dosłownie wszystko będzie w porządku. Wiadoma kwestia: o geniusza trudno, lecz tak czy siak byłoby fajnie gdybyśmy mogli się dowiedzieć, który poznański, gdański czy rzeszowski internista ciągle się dokształca, cechuje się sympatycznym usposobieniem, w każdym przypadku może nas wspomóc. Trochę kontrowersyjne miejsce do pozyskiwania informacji odnośnie internistów (zobacz również stetoskopy internistyczne), dermatologów, gastrologów oraz reszty – w końcu prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest porozglądanie się w serwisach pozwalających zamieścić opinię odnośnie danego internistę. A to dlaczego takowe źródło jest stosunkowo kontrowersyjne? Przede wszystkim dlatego, że nierzadko niepochlebne opinie są błyskawicznie usuwane. Przecież ludzie powinni mieć prawo do zaznajomienia się z również negatywnymi komentarzami, to pewnie coś oczywistego.

Ludzie często mają dziwną tendencję do tego by tak jakby popadać w skrajności. A więc to znaczy, że wielce prawdopodobny scenariusz to taki, gdzie osoba, która na początku sceptycznie podchodziła do doktorów, nagle nie tyle się przekona do badania się, lecz także niejako uzależni się od tego. To dobrze pokazuje, iż zdrowie jest ważne, także to psychiczne.

Off 

26 sierpnia 2017 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top