W świecie dzieci
Home
 

Nie bójmy się ratowania własnego związku!

Pragniemy wreszcie dorównać Stanom Zjednoczonym – w szczególności w poziomie funkcjonowania, ekonomii, płacy, etc. Jednak jest na pewno coś z czego nigdy nie możemy wziąć przykładu: a konkretniej chodzi o o znaczną ilość spraw rozwodowych. Można tak naprawdę śmiało powiedzieć, że ci Amerykanie powariowali na punkcie rozwodów! W końcu nie we wszystkich przypadkach pozyskanie rozwodu jest niezbędne. Dobrze – np. zdrada jest bardzo sensownym powodem rozwodu, lecz nierzadko przyczyną jest chociażby wielka kłótnia, która powoduje, że niegdyś nawet szczęśliwi małżonkowie decydują się na rozwód.

para
Autor: Viktor Rosenfeld
Źródło: http://www.flickr.com
A może zwykła psychoterapia – chociaż generalnie mieszkańców Stanów Zjednoczonych nie należy mocno przekonać, ponieważ to właśnie w USA w ogóle się ona „urodziła”. Może przejdźmy na nasze podwórko: czyli co powinni robić małżonkowie, którzy w tym momencie są w wielkim konflikcie z własnym małżonkiem – na tyle poważnym, że na poważnie biorą pod uwagę złożenie pozwu rozwodowego. Najbardziej znacząca porada: nigdy nie należy przesadnie bać się psychoterapeutów. W wielu przypadkach psychoterapeuta jest w sumie prawdziwym cudotwórcą, który powoduje, że takie małżeństwo, które niejako było do „kasacji”, na nowo może odkryć swoje uczucie. Jeśli ktoś widział House of Cards – świetny serial, kojarzy parę prezydencką, która w obliczu znaczących problemów po prostu udała się na psychoterapię. Nie ma najmniejszego sensu spojlerować, ale możemy mieć pewność, iż owe spotkania, chociaż mocno zniszczyły ich karierę polityczną, zdołały uratować związek (sprawdź dobrych psychologów).

Porządny psychoterapeuta kraków jest niejako przyjacielem – chociaż niewątpliwie stosunkowo nietanim. No cóż, chociaż pewnie niektórzy rzekną, że tak jakby płacimy za typową rozmowę, którą w końcu moglibyśmy przeprowadzić bezpłatnie, to jednak takowe postrzeganie psychoterapii nie ma sensu. Rzeczywistość jest taka, że jeżeli nie uważamy, iż najzupełniej nasze uczucie do małżonka wygasło, dzięki właśnie psychoterapeucie możemy zmienić własny związek. W żadnym razie nie postrzegajmy kwestii psychoterapii stereotypowo, bo często niejako sprawiamy, że zwykłe, głupie stereotypy, mogą do końca zniszczyć naszą miłość!

Off 

10 kwietnia 2014 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top