W świecie dzieci
Home
 

Małe targi proponują towary najlepszej jakości

Teraz wielce popularne są przede wszystkim różnego rodzaju bazarki, na których można kupić ekologiczne artykuły spożywcze. Kiedy sporą wagę przywiązujesz do własnego zdrowia, wtedy zdecydowanie znasz dobrze takie miejsca. Niestety jednak, jak to najczęściej bywa, wielu nieuczciwych handlarzy zawyża ceny swoich artykułów licząc na szybki zysk. Jak nie dać nabić się w butelkę i znajdować tylko te artykuły, które są godne zaufania? Na uwagę zdecydowanie zasługują przede wszystkim jajka ekologiczne. Jeśli nie jest Ci obce zarówno własne zdrowie jak i warunki, w jakich są przetrzymywane kurczęta, wówczas bez wątpienia powinieneś kupować jedynie ekologiczne jajka.

Kasza jęczmienna przed ugotowaniem
Autor: Vitana
Źródło: Vitana

Dość fajnym pomysłem jest także wprowadzenie do swojego codziennego jadłospisu artykułów, które są wielce zdrowe, a których najczęściej unikamy. Znakomicie sprawdzą się przykładowo zdrowe kasze (jajka od kury) – kiedy chcesz przejść na dietę i marzysz o pięknej sylwetce, wtedy zdecydowanie powinieneś dodać je do swojego jadłospisu. Mamy też dobrą poradę dla wszystkich, którzy nie mogą żyć bez słodkiej kawy – obecnie można w wielu sklepach kupić ekologiczną kawę. Taka zdrowa herbata jest wytwarzana w ekologicznych warunkach, a w dodatku nie zawiera żadnych nienaturalnych składników.

Mimo to dużym problemem jest najczęściej fakt, iż wiele słodzimy. Kiedy chcesz prowadzić wyjątkowo zdrowy tryb życia, w dodatkowo marzy Ci się piękna figura modelki, wówczas zdecydowanie musisz znacząco ograniczyć ilość używanego na co dzień cukru. Na szczęście może zakupić odpowiedniki cukru, które są zdrowe – polecamy przykładowo ksylitol. Cukier i ksylitol (ekologiczny ksylitol) to dwa praktycznie takie same w smaku artykuły, które jednak dość znacząco różnią się od siebie – przede wszystkim ksylitol jest o wiele zdrowszy. Jeśli zatem chcesz zmniejszyć ilość spożywanego na co dzień cukru, wtedy zdecydowanie powinieneś postawić na ksylitol. Możesz także zacząć uprawiać w parapetowym ogródku stewię, która jest praktycznie dwieście razy słodsza od tradycyjnego cukru. Serdecznie polecamy wszystkim takie właśnie rozwiązanie.
Off 

5 sierpnia 2014 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top